reklama
  • Jacek Sikora Kutno Sejm

Groźny pożar bloku w centrum Kutna! Ewakuowano mieszkańców (ZDJĘCIA)

Około godziny 13.00 w centrum Kutna doszło do pożaru mieszkania w bloku. Trwa akcja ratunkowa, w której udział bierze straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe.

- R E K L A M A -

Chwilę przed godziną 13.00 do kutnowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie po pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Wilczej. Trwa akcja ratunkowa. Całe mieszkanie jest objęte pożarem, kłęby dymu widoczne są z dużej odległości.

AKTUALIZACJA:

Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci, którzy przystąpili do akcji, a także strażacy. Z lokalu, gdzie pojawił się ogień, funkcjonariusze wynieśli butle gazowe.

- R E K L A M A -

– Po dojeździe na miejsce dowódca potwierdził, że pożarem objęte jest całe mieszkanie na drugim piętrze w bloku mieszkalnym przy ulicy Wilczej. Do naszych zadań polegało zabezpieczenie miejsca, podanie dwóch prądów gaśniczych w natarciu na pożar oraz ewakuacja mieszkańców przy pomocy drabiny mechanicznej – mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Mariusz Dudkowski z JRG Kutno.

Według pierwszych informacji, lokatorzy mieszkania, w którym doszło do pożaru nie odnieśli obrażeń.

- R E K L A M A -

Kilku innych lokatorów bloku, w wyniku pojawienia się gęstego dymu, uskarżało się na problemy z oddychaniem. Na miejsce wezwane zostały dwie karetki pogotowia ratunkowe.

Na tę chwilę nie są znane dokładne okoliczności, w jakich doszło do wybuchu pożaru. Ustalać będą to teraz strażacy wspólnie z policjantami.

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Nie przegap: