reklama
reklama

Kłusownicy zatrzymani nad jeziorem Białe. „Nielegalne łowili ryby”

Zarzuty nielegalnego połowu ryb usłyszeli dwaj mieszkańcy Gostynina. 76 i 43–latek kłusowali na jeziorze Białe. Mężczyźni zarzucili na jeziorze 50-metrową sieć, którą zauważył jeden z wędkarzy. O wszystkim poinformował służby.

Jak mówią policjanci, godna naśladowania postawa 44-letniego mieszkańca gminy Gostynin pozwoliła na zatrzymanie kłusowników. W piątkowy poranek mężczyzna wypłynął swoją łodzią na jezioro Białe w celu łowienia ryb metodą spinningową.

- R E K L A M A -

Po chwili zauważył sieć rybacką o długości około 50 metrów. Wędkarz bez chwili zawahania o swoim znalezisku poinformował Policję oraz Społeczną Straż Rybacką w Gostyninie, która zobowiązała się do usunięcia zanurzonej w wodzie sieci.

W trakcie działań Policji i Społecznej Straży Rybackiej na miejscu przestępstwa pojawili się kłusownicy, który postanowili zebrać swoją zdobycz. Mieli przy sobie 13 sztuk ryb. Natychmiast zostali zatrzymani i przewiezieni do gostynińskiej komendy. Sieć rybacką oraz łódkę, którą poruszali się sprawcy policjanci zabezpieczyli – komentuje mł. asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

- R E K L A M A -

Sprawcami kłusownictwa okazał się 76 i 43-letni mieszkaniec miasta Gostynina. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty nielegalnego połowu ryb. Teraz ich los leży w rękach sądu.

źródło: KPP Gostynin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: