Koalicja Obywatelska o sesji absolutoryjnej i chęci współpracy (ZDJĘCIA)

Działacze kutnowskiej Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dziś konferencję prasową, podczas której mówili między innymi o sesji absolutoryjnej w mieście.

- R E K L A M A -

Na Placu Piłsudskiego z dziennikarzami spotkali się powiatowi radni Marta Gajewicz, Artur Gierula oraz miejscy radni Andrzej Michałkiewicz i Przemysław Tobolczyk.

— Sytuacja związana z sesją absolutoryjną była przedziwna. Głosowaliśmy nad absolutorium dla prezydenta, który tak naprawdę sprawuje swoją funkcję od dwóch miesięcy. Paradoks polega na tym, że absolutorium dotyczyło roku 2023, czyli poprzedniego prezydenta. Mieliśmy zająć stanowisko, a tak naprawdę nie mamy pewno sci, jak będzie sprawował się nowy prezydent. Wstrzymaliśmy się od głosu. Dla mnie kuriozum jest to jak zagłosowało Prawo i Sprawiedliwość, które wsparło nowego prezydenta. To jest przedziwne — mówił Andrzej Michałkiewicz, radny i wiceprzewodniczący rady miasta.

- R E K L A M A -

W dalszej części konferencji Przemysław Tobolczyk i Artur Gierula mówili między innymi o tym, że są otwarci na współpracę między innymi z nowym prezydentem Kutna. Jak mówił Gierula, przez lata KO poruszała różne tematy, ale nie otrzymywała informacji i teraz wręcz wzywa do dialogu.

Lider kutnowskiej Koalicji Obywatelskiej podkreślił także, że podczas dzisiejszej powiatowej sesji, KO zagłosowała jednogłośnie przeciwko absolutorium dla zarządu powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Z kolei Marta Gajewicz, debiutująca jako radna powiatowa, podkreślała, że będzie chciała wspierać różne aktywności związane z kobietami — zarówno z tymi z miasta, jak i całego powiatu kutnowskiego.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: