Kolarskie święto w Mieście Róż! Do Kutna zawitał Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków (ZDJĘCIA)

Wielkie sportowe święto w Kutnie! Dziś metę w Kutnie miał drugi etap 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Nie brakowało emocji!

- R E K L A M A -

Około godziny 20. uczestnicy 34. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków wjechali do Kutna ulicą Łąkoszyńską, poprzez skrzyżowanie ze światłami z ulicą Sklęczkowską i z drogą nr 92.

Następnie peleton wjechał na drogę nr 60 i dalej w kierunku do Centrum, zjeżdżając z drogi nr 60 główną drogą z ul. Bitwy pod Kutnem w ulicę Łąkoszyńską. Z kolei główną drogą mijając po lewej ulice Leśmiana i Rychtelskiego, aż do ulicy Troczewskiego. Następnie peleton wjechał w aleje ZHP na nitkę pod prąd i dalej w ulicę Jana Pawła II (nadal pod prąd) mijając skrzyżowanie z ul. Wyszyńskiego. Ostatecznie kolarze dojechali do mety etapu zlokalizowanej na ulicy Jana Pawła II obok boiska Szkoły Katolickiej.

- R E K L A M A -

Na mecie czekało na nich mnóstwo kibiców, którzy czekali na emocjonującą końcówkę. Jak się okazało, publika dostała to, na co czekała. Na ostatnią prostą zlokalizowaną na ulicy Jana Pawła II z ogromną prędkością wpadł peleton, w którym najszybszy okazał się Holender Daan Van Sintmaartensdijk wyprzedzając minimalnie Patryka Stosza. Trzeci był Włoch Filippo Fortin. Liderem klasyfikacji generalnej po dwóch środowych etapach został Fin Siim Kiskonen.

Dekoracja miała miejsce na Placu Wolności. Zawodników honorowali między innymi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak, przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, poseł Marek Matuszewski czy członek zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski. Nie brakowało też znakomitych postaci związanych z polskim kolarstwem.

- R E K L A M A -

Zbigniew Burzyński otrzymał także z rąk organizatorów specjalną koszulkę „Przyjaciela Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków” za współpracę i pomoc przy organizacji etapu.

Oprócz tego kibice mogli skorzystać z rowerowych atrakcji m.in. pojeździć na specjalnym rowerze treningowym w wirtualnej rzeczywistości czy odwiedzić z dziećmi miasteczko rowerowe przygotowane przez pracowników Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutno.

Zobacz zdjęcia z wyścigu kolarskiego w Kutnie:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: