Wiadomości KutnoSportKolarze przejadą przez Kutno. Wielkie utrudnienia w centrum miasta

Kolarze przejadą przez Kutno. Wielkie utrudnienia w centrum miasta

W środę 3 lipca będziemy świadkami kolarskich zmagań podczas zakończenia II etapu „Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków” ze Zgierza do Kutna. Kolarze zaprezentują nam swoje umiejętności w 6 rundach po ulicach Kutna. W związku z tym, w Mieście Róż szykują się wielkie emocje, ale także duże utrudnienia dla zmotoryzowanych mieszkańców.

- Reklama -

„Zapraszamy na wyścig pełen emocji, z udziałem polskich oraz zagranicznych kolarzy. Gwarantowane wspaniałe sportowe wydarzenie, również dla najmłodszych! Przed metą II etapu 30. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży” – komentują przedstawiciele UM Kutno.

- Reklama -

Do Kutna kolarze wjadą od strony ul. Oporowskiej, a następnie zaliczą sześć okrążeń na trasie Kościuszki – Chodkiewicza – Skłodowskiej – Czarnieckiego – Wygoda – 29 Listopada (meta).

„W związku z tym na czas finałowy pętli oraz samego finiszu (prawdopodobnie od godz, 16:00) zamkniętych będzie duża część ulic w centrum miasta. Prosimy o zapoznanie się z mapką oraz słuchanie poleceń wolontariuszy obstawiających trasę, między innymi harcerzy naszego hufca” – komentują harcerze z Hufca ZHP Kutno.

- Reklama -

II etap zaplanowano na 3 lipca w godzinach 14.25 – 18.30 na 150-kilometrowej trasie Zgierz-Kutno.

W powiecie kutnowskim trasa przejazdu rozpoczyna się w m. Młogoszyn na drodze wojewódzkiej nr 702 na terenie gminy Krzyżanów. Peleton ma nadjechać o godz. 16:00 z kierunku miejscowości Górki Pęcławskie drogą W702, a następnie uda się do m. Rustów, gdzie kolarze skręcą w prawo w drogę powiatową nr 2160E i dojadą do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2159E w Rustowie, na którym skręcą w lewo do Krzyżanowa.

Po dojechaniu do Krzyżanowa na skrzyżowaniu z drogą powiatową 2161E skręcą w prawo i udadzą się do miejscowości Bedlno drogą powiatową 2112E. Po przejechaniu skrzyżowania z drogą krajową nr 92 zjadą na drogę wojewódzką 583, którą dojadą do Żychlina. W Żychlinie na skrzyżowaniu z ul. Traugutta skręcą w lewo i pojadą w kierunku ul. 1-go Maja, gdzie w rejonie skrzyżowania z ul. Barlickiego znajduje się PREMIA SPECJALNA. W dalszej kolejności peleton pojedzie drogą powiatową nr 2123E do granic administracyjnych m. Kutno.

W Kutnie ul. Oporowską wyścig będzie kontynuowany do skrzyżowania ul. Oporowskiej z ul. Kościuszki. Dalej trasa wyścigu będzie przebiegać ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Chodkiewicza. Ulicą Chodkiewicza (Zamoyskiego) kolarze dojadą do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej – Curie gdzie dojadą do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego.

W następnej kolejności trasa biegnie do skrzyżowania z ul. Wygoda, gdzie na skrzyżowaniu z ul. 29-go listopada uczestnicy skręcą do METY. Na wysokości przystanków autobusowych przy byłej siedzibie PZU S.A. rozpocznie się 6 okrążeń ulicami miasta Kutno: 29-go Listopada, Barlickiego, Kościuszki, Chodkiewicza, Zamoyskiego, Skłodowskiej – Curie, Czarnieckiego, Wygoda, 29-go Listopada (meta).

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: