Kolej zapowiada nowe ekrany i remont przejścia kolejowego

Nowe ekrany akustyczne i remont przejścia kolejowego na Krośniewickiej – takie informacje przekazały władze PKP PLK w odpowiedzi na interpelację miejskiego radnego Roberta Feliniaka.

- R E K L A M A -

– Na etapie opracowywania dokumentacji projektowej dla zadania przebudowa linii kolejowej nr 3 na odcinku Sochaczew–Swarzędz zaprojektowano ekrany zgodnie z wymaganiami wskazanymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Ekrany mają powstać w blisko dwunastu lokalizacjach m.in. od wiaduktu kolejowego nad ul. Bitwy pod Kutnem do wiadukut nad ul. Warszawskie Przedmieście od strony ogródków działkowych, przy wiadukcie kolejowym nad ul. Troczewskiego, przy ul. Rychtelskiego, Siemiradzkiego, Mickiewicza czy Majdanach.

- R E K L A M A -

– Inwestor został zobowiązany do przeprowadzenia analizy porealizacyjnej. Jeżeli w jej wyniku okaże się, że są przekroczone dozwolone normy oddziaływania akustycznego to będzie możliwość pobudowania dodatkowych ekranów – informują Polskie Linie Kolejowe.

reklama

Wszystko wskazuje również na to, że wkrótce można spodziewać się remontu przejścia kolejowego łączącego ul. Krośniewicką z ul. Majdany/Mickiewicza.

- R E K L A M A -

– Urządzenia rogatkowe na tym przejściu zostaną przystosowane do prędkości 160 km/h. Będą wyposażone w sygnalizację ostrzegania świetlną i dźwiękową. Ponadto wyposażone będą w dwa nowe napędy rogatkowe z rogatkami zamykającymi całą szerokość przejścia, w urządzenia telewizji użytkowej oraz dodatkowo zostaną uzależnione w nowych komputerowych urządzeniach stacji Kutno – wyjaśnia PKP PLK.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: