reklama
reklama

Kolejne osoby złamały kwarantannę w naszym powiecie. Mogą zapłacić nawet 30 tys. złotych grzywny!

Przez weekend kutnowscy policjanci odnotowali dwa kolejne przypadki złamania kwarantanny na terenie naszego powiatu. Wpłynęło też kilka zgłoszeń dotyczących grupowania się mieszkańców, mimo obowiązujących obostrzeń.

- R E K L A M A -

Jak powiedziała Panoramie podkom. Edyta Machnik, od piątku na terenie powiatu kutnowskiego policjanci ujawnili 2 przypadki złamania kwarantanny. Policja nie udziela informacji, jakich miejscowości dotyczyły te przypadki.

Łącznie odnotowano już 6 sytuacji, w których mieszkańcy mieli złamać obowiązkową kwarantannę domową. – Są prowadzone postępowania sprawdzające w kierunku art. 116 kw. w stosunku do tych osób – wyjaśnia E. Machnik.

- R E K L A M A -

Nawet 30 000 złotych grzywny


Warto przypomnieć, że naruszenie ww. obowiązku pozostania w domu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi łącznie z karą pozbawienia wolności. Po ostatnich zmianach, osoba łamiąca obowiązek kwarantanny może zapłacić nawet 30 000 złotych kary!

– Wychodząc bez potrzeby z domu w czasie rozprzestrzeniania się wirusa ryzykujemy zakażenie siebie i naszych najbliższych – zwłaszcza seniorów. Jeżeli zostaliśmy objęci obowiązkiem kwarantanny nie wychodźmy pod żadnym pozorem z domu. Jeżeli mamy trudności w zaopatrzeniu zgłośmy to odwiedzającym nas codziennie funkcjonariuszom – apelują policjanci.

- R E K L A M A -

Dodatkowo przez weekend kutnowscy policjanci otrzymali 5 zgłoszeń dotyczących grupowania się osób, mimo obowiązującego zakazu. – Żadna z interwencji nie potwierdziła takiego faktu – komentuje E. Machnik.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: