Wiadomości KutnoKutnoKolejne spotkanie Powiatowej Rady Pamięci Narodowej

Kolejne spotkanie Powiatowej Rady Pamięci Narodowej

Odbyło się kolejne spotkanie Powiatowej Rady Pamięci Narodowej, podczas którego członkowie Rady dyskutowali nad następującymi wydarzeniami i przedsięwzięciami, które będą organizowane w ramach powiatowych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Głównym punktem spotkania było omówienie stanowiska Rady Powiatu Kutnowskiego w sprawie ufundowania tablicy pamiątkowej poległym mieszkańcom gmin powiatu kutnowskiego w latach 1914-1921, które zostało pozytywnie zaopiniowane.

- Reklama -

Przewiduje się umieszczenie tablicy pamiątkowej na budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Kościuszki 16, a jej uroczyste odsłonięcie planowane jest na przełomie października i listopada 2018 roku.

- Reklama -

Ponadto zaproponowano wstępny przebieg uroczystej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego (połowa czerwca). Podczas sesji zostaną wręczone medale starosty kutnowskiego „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego oraz nastąpi odsłonięcie galerii przedwojennych starostów powiatu kutnowskiego.

W czasie spotkanie omówiono również kolejne wystawy jakie będą pojawiały się w budynkach starostwa przy ul. Kościuszki 16 i ul. Królowej Jadwigi 7 oraz organizację spotkań dla dzieci i młodzieży z powiatu pod nazwą „Spacery z Niepodległą”, pierwszy z nich odbędzie się 25 maja.

- Reklama -

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: