Kolejne spotkanie Powiatowej Rady Pamięci Narodowej

Odbyło się kolejne spotkanie Powiatowej Rady Pamięci Narodowej, podczas którego członkowie Rady dyskutowali nad następującymi wydarzeniami i przedsięwzięciami, które będą organizowane w ramach powiatowych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Głównym punktem spotkania było omówienie stanowiska Rady Powiatu Kutnowskiego w sprawie ufundowania tablicy pamiątkowej poległym mieszkańcom gmin powiatu kutnowskiego w latach 1914-1921, które zostało pozytywnie zaopiniowane.

- R E K L A M A -

Przewiduje się umieszczenie tablicy pamiątkowej na budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Kościuszki 16, a jej uroczyste odsłonięcie planowane jest na przełomie października i listopada 2018 roku.

Ponadto zaproponowano wstępny przebieg uroczystej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego (połowa czerwca). Podczas sesji zostaną wręczone medale starosty kutnowskiego „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego oraz nastąpi odsłonięcie galerii przedwojennych starostów powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

W czasie spotkanie omówiono również kolejne wystawy jakie będą pojawiały się w budynkach starostwa przy ul. Kościuszki 16 i ul. Królowej Jadwigi 7 oraz organizację spotkań dla dzieci i młodzieży z powiatu pod nazwą „Spacery z Niepodległą”, pierwszy z nich odbędzie się 25 maja.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: