reklama
reklama
reklama
reklama

Kolejne starty kutnowskich lekkoatletów. Jak im poszło?

W miniony weekend zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” startowali dwukrotnie w mityngach ogólnokrajowych w sobotę na stadionie Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Aleksandrowie Łódzkim w mityngu ogólnopolskim oraz w niedzielę na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi w 3 Mityngu Kwalifikacyjnym Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

- R E K L A M A -

Były to w nasze czwarte i piąte zawody w zmienionym przez pandemię, letnim sezonie startowym. Ponownie kutnowscy lekkoatleci wykazali się dobrym przygotowaniem do opóźnionego sezonu startowego, popierając to wszystko dużą ilością rekordów życiowych – powiedział po zawodach trener UKS Jacek Kudła.

Tym razem najbardziej wartościowe wyniki uzyskali płotkarze;

- R E K L A M A -

– Julia Tulińska (młodziczka) – która dwukrotnie poprawiała swój rekord na 80 m ppł. – w eliminacjach czasem 12,45 s i w finale 12,32 s. Julia ustanowiła dodatkowo jeszcze trzy rekordy życiowe; w skoku w dal – 4,50 m i w pchnięciu kulą (3 kg) – 9.97 m i skoku wzwyż 135 cm.

– Świetne wyniki Julki. W czterech konkurencjach ustanowiła rekordy życiowe. Staramy się przygotowywać bardzo wszechstronnie, ponieważ w październiku planujemy start w wielobojowych mistrzostwach kraju. Udział we wrześniowych Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) ma już zapewniony na 80 m ppł. (4-5 wynik w kraju w kategorii młodziczki), ale planujemy także wypełnić normy kwalifikacyjne na 200 m ppł. – podsumował występy Julii Tulińskiej jej trener Jacek Kudła.

- R E K L A M A -

Inni kutnowscy płotkarze starali się dorównać swojej młodszej koleżance;

– Igor Marciszewski (junior młodszy) w biegu na 110 m ppł., który przebiegł dystans sprinterski na wysokich płotkach w czasie 16,58 s w eliminacjach i 16,22 s w finale (wynik gorszy o 0,01 s od rekordu życiowego),

– Kornel Grzelak (junior młodszy) – w swoim debiucie w biegu na 400 m ppł. uzyskał wynik 62,39 s.

– Obydwa wyniki naszych płotkarzy plasują ich w pierwszej 20 w ich kategorii wiekowej. Miejsce to na razie kwalifikuje ich do wrześniowej, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). Jednak, aby spokojnie myśleć o występie na tej imprezie muszą jeszcze poprawiać rekordy w swoich koronnych konkurencjach – powiedział trener Jacek Kudła.

Pozostałe wartościowe wyniki innych kutnowskich lekkoatletów;

– Filip Góreczny (junior młodszy) – 13,38m w pchnięciu kulą (5 kg),

– Michał Michalak (junior młodszy) – 167 cm w skoku wzwyż (najlepszy wynik w sezonie),

– Kacper Matusiak ( młodzik) – 155 cm w skoku wzwyż (wyrównany rekord życiowy) i 13, 04 s w biegu na 100 m (rekord życiowy)

– Julia Karasiewicz (dziewczynka starcza) – 135 cm w skoku wzwyż (wyrównany rekord życiowy) i 14,32 s w biegu na 100 m,

– Daniel Pawłowski (chłopiec starszy) – 454 cm w skoku w dal i 13,76 s w biegu na 100 m,

– Sandra Gałaj (dziewczynka starsza) – 135 cm w skoku wzwyż i 15,06 s w biegu na 100 m (rekord życiowy)

– Patrycja Czarnecka (młodziczka) – 50,64 s w debiucie w biegu na 300 m.

– Na okres dwóch tygodni wracamy do treningu, głównie technicznego. Podczas tego okresu wraz z trenerami Marcinem Kacprzakiem i Sebastianem Lipcem popracujemy nad odpowiednimi elementami techniki, które zaprocentują podczas późniejszych zawodów. Od 30 lipca do 9 sierpnia doszlifujemy formę na obozie w Karpaczu, po którym w kilku startach postaramy się o wywalczenie kwalifikacji na imprezy mistrzowskie – podsumował występy zawodników „Dziewiątki” trener Jacek Kudła.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: