Kolejne sukcesy wokalistów z MDK Kutno

Ostatni weekend przyniósł kolejne sukcesy młodych wokalistów z sekcji wokalnej MDK w Kutnie. W rolach głównych wystąpili Lenka Klembalska i Antek Marzec.

8-letnia Lenka Klembalska wzięła udział w zmaganiach konkursowych I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „DOLNOŚLĄSKA NUTKA” Bielawa 2018, gdzie po przesłuchaniu przez Jury 232 prezentacji artystycznych znalazła się ścisłym gronie finalistów. Lena wystąpiła w Koncercie Laureatów, gdzie za wykonanie piosenki „Zosia samosia” (słowa Julian Tuwim, muzyka Katarzyna Karolak-Rojewska – instruktorka Lenki) zdobyła I miejsce w kategorii do 8 lat.

- R E K L A M A -

Z kolei 10-letni Antek Marzec zakwalifikował się do Złotej Piętnastki Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej w Bydgoszczy, a tym samym otrzymał zaproszenie na koncert finałowy. 7 kwietnia, podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej Gwiazdy nad Brdą, zaprezentował piosenkę z repertuaru Roxette „Listen to your heart”.
Antek wywalczył 3 miejsce w kategorii 9 – 12 lat, otrzymując TURKUSOWY PLUSK BRDY oraz nominację do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Bez Granic GOLDEN VOICE Jędrzejów 2018.

W tym roku sekcja wokalna MDK w Kutnie obchodzi 20-lecie swojej działalności,
w związku z czym szykuje wiele ciekawych wydarzeń muzycznych.

- R E K L A M A -

Już 19 kwietnia, w sali Kutnowskiego Domu Kultury, podczas Jubileuszu 60-lecia MDK w Kutnie, będzie można usłyszeć obecnych uczestników oraz absolwentów sekcji wokalnej, którzy wystąpią w koncercie „Do grającej szafy grosik wrzuć” z towarzyszeniem Konin Band Orchestra.

źródło: MDK Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: