reklama
reklama
reklama
reklama

Kolejne wypadki z udziałem pieszych, policja apeluje o rozsądek i ostrożność

W ostatnich dniach na drogach w regionie doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. W Łęczycy 22-latek został potrącony na przejściu dla pieszych, a na terenie gminy Świnice Warckie skoda zderzyła się z idącym z przeciwnego kierunku 50-latkiem.

1 grudnia 2021 roku tuż po godzinie 16.00 policjanci pojechali na ulice Belwederską, gdzie doszło do wypadku z udziałem pieszego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 34-letni kierowca skody jadąc w kierunku ulicy Ozorkowskiej potracił znajdującego się na przejściu dla pieszych 22-latka. Mieszkaniec powiatu łęczyckiego z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi.

- R E K L A M A -

Około godziny 18.00 w miejscowości Świnice Warckie Kolonia doszło do kolejnego wypadku z udziałem pieszego. Tam jak wynika ze wstępnych ustaleń na prostym odcinku drogi 24-latek, który jechał skodą w kierunku Świnic Warckich zderzył się z pieszym idącym w przeciwnym kierunku. 50-latek, który jak się okazało był pod działaniem alkoholu trafił do szpitala. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Wszystkie okoliczności tych wypadków wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów.

- R E K L A M A -

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów oraz o ostrożność na drodze i rozsądek.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Policja apeluje do kierowców by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność, a piesi stosowali elementy odblaskowe i upewnili się czy mogę bezpiecznie przekroczyć jezdnię

- R E K L A M A -

(źródło: KPP Łeczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: