Wiadomości KutnoKutnoKolejni artyści na charytatywnej płycie "Wspieramy Kutnowską Medycynę"

Kolejni artyści na charytatywnej płycie „Wspieramy Kutnowską Medycynę”

Niedawno informowaliśmy o planach stowarzyszenia „Wspieramy Kutnowską Medycynę” dotyczących wydania charytatywnej płyty. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o kolejnych artystach, którzy włączają się w akcję kutnowskiego stowarzyszenia.

- Reklama -

„Wprawdzie nie udało się nam spełnić obietnicy informowania co tydzień o jednym artyście lub zespole, który wystąpi na naszej płycie charytatywnej, bo negocjacje zajmują czas i nie każdy termin da się dokładnie przewidzieć, ale tym razem… mamy aż trzech! W ciągu dwóch tygodni od zakontraktowania Łydki Grubasa podpisaliśmy umowy z kolejnymi wykonawcami. Jak wspominaliśmy wcześniej – różnorodność gatunkowa i pokoleniowa będzie ogromna” – można przeczytać na fanpage Wspieramy Kutnowską Medycynę.

- Reklama -

Na charytatywnej płycie wystąpią:

  1. Tadeusz Woźniak – autor słynnej piosenki „Zegarmistrz światła”, laureat festiwalu w Opolu w 1972 r., współpracownik Czesława Niemena i – o czym wie mniej osób – autor muzyki do setek utworów innych wykonawców, m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Michała Bajora czy Krystyny Prońko. Współpraca z tym artystą stała się możliwa dzięki pani Iwonie Pietras-Malinowskiej, za co również jej serdecznie dziękujemy!
  2. Sebastian Riedel & Cree – zespół bluesowo-rockowy, którego liderem jest syn Ryszarda Riedla. Chyba nie wymaga dłuższego wprowadzenia, zwłaszcza że niedawno wystąpił w Kutnie na tegorocznej majówce (była to część trasy koncertowej „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”).
  3. Trio jazzowe Wojciech Karolak, Paweł Pańta, Arek Skolik – w tym zespole mamy pierwszego reprezentanta Kutna na naszej liście. Paweł Pańta zaczynał swoją edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, potem ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie kontrabasu. Jest jednym z najbardziej znanych polskich kontrabasistów, gra również na gitarze basowej. Był członkiem supergrupy jazzowej Randy’ego Breckera i Włodka Pawlika, która za album „Night in Calisia”, nagrany razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, zdobyła nagrodę Grammy w 2014 r. Utwór, który trio jazzowe nam przekaże w swoim wykonaniu, to „Cherry” Krzysztofa Komedy.

Jak zapowiada WKM, to dopiero początek i można spodziewać się niejednej niespodzianki.

- Reklama -

źródło: Wspieramy Kutnowską Medycynę, opracowanie: łs

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: