reklama
reklama

Kolejni zakażeni COVID-19 w naszym województwie. Wśród nich roczne dziecko. Są też zgony

Prawie 230 zakażeń i 7 kolejnych zgonów, w tym niestety z naszego województwa. Ministerstwo Zdrowia i Łódzki Urząd Wojewódzki przekazały najnowsze dane dotyczące koronawirusa.

W województwie łódzkim jest 18 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Są to osoby w wieku od 1 do 79 roku życia. Potwierdzone wyniki dotyczą:

- R E K L A M A -

Są też dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 23 osoby, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: jedno dziecko, jedna młoda kobieta, pięć kobiet w średnim wieku, siedem kobiet w starszym wieku, pięciu mężczyzn w średnim wieku oraz czterech mężczyzn w starszym wieku.

Ministerstwo Zdrowia informuje także o zgonach trzech osób z woj. łódzkiego.

- R E K L A M A -

„Jednocześnie informujemy, że w raporcie z dnia 30.04. zostały podane 2 osoby, które zostały wykazane we wcześniejszych wykazach. Z tego powodu mimo, że przyrost dobowy osób, które wyzdrowiały wynosi 23, to aktualna sumaryczna liczba osób zdrowych wynosi 383 a nie 385” – komentuje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

- R E K L A M A -
  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim:972
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 555
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 27
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 2893
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 843
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 383
  • Liczba osób, które zmarł: 34

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 893

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 972.

Kolejna bariera przekroczona – ponad 13 tysięcy zakażeń

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, mamy 228 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (141), łódzkiego (18), dolnośląskiego (17), małopolskiego (16), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), wielkopolskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M Zgierz, 63-M, 62-M Łódź, 85-M Gliwice, 55-M Rybnik, 86-M Gdańsk, 76-K Łomża. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 13105/651 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: