reklama

Kolejny rozłam w powiatowej opozycji. Podjęli decyzję o wykluczeniu radnego

Kolejny rozłam w powiatowej opozycji. Po wykluczeniu Marka Drabika z klubu Komitetu Obywatelskiego, teraz z klubu radnych Koalicja Obywatelska, Nowoczesna i PSL wykluczono Tomasza Marciniaka. Jakie są powody takiej decyzji?

Dziś przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się krótka konferencja prasowa z udziałem radnego Artura Gieruli i Wojciecha Ziółkowskiego. Ten pierwszy odczytał oświadczenie dotyczące wykluczenia z klubu Tomasza Marciniaka.

- R E K L A M A -

Jak mówi Gierula, mając na uwadze zapisy regulaminu Klubu Radnych Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe jednogłośnie za sprawą Jacka Urbaniaka, Marka Jankowskiego i Artura Gieruli podjęto decyzję o wykluczeniu radnego Tomasza Marciniaka z szeregów klubu KO/Nowoczesna/PSL.

Permanentne i rażące naruszanie postanowień regulaminu potwierdzonego własnoręcznym podpisem oraz notoryczna współpraca z Klubem Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu znajdująca wyraz w bezrefleksyjnym popieraniu działań Zarządu Powiatu wyłonionego przez Prawo i Sprawiedliwość w kolejnych latach funkcjonowania w Radzie Powiatu tj. w sprawie głosowań absolutoryjnych, budżetowych oraz przeciwko własnemu środowisku: wstrzymanie się w kwestii poparcia podwyżki dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli, stanowią jedynie wybrane przykłady świadomych i złych działań wspierających złe decyzje Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Kutnowskim – tłumaczył Gierula.

- R E K L A M A -

Zdaniem Gieruli, mając na uwadze wyczerpanie wszelkich możliwości dialogu, brak jakiejkolwiek refleksji radnego oraz oburzenie oszukanych wyborców podjęto taką, a nie inną decyzję.

Pragniemy wyrazić głęboki żal, skrajne oburzenie oraz smutek wynikające z postawy osoby, która jak się okazało, cynicznie, ze świadomością hipokryzji swoich deklaracji w stosunku do działań oraz absolutnie oportunistycznie podchodzi do misji będącej wynikiem zaufania obywateli demokratycznego państwa, naszej kochanej Polski oraz będącego jej częścią powiatu kutnowskiego. Mamy nadzieję, że nasza decyzja pozwoli ukoić nerwy, oburzenie oraz niesmak wywołany postawą radnego. Osobiście pragnę przeprosić wyborców/ obywateli za godną ubolewania, pełną braku zrozumienia dla realiów współczesnych czasów postawę radnego – mówił dziennikarzom Gierula.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, to kolejny rozłam w powiatowej opozycji w ostatnich tygodniach. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Krzysztof Debich poinformował, że z klubu Komitet Obywatelski wykluczony zostanie Marek Drabik. Więcej o sprawie przeczytaj tutaj Radny Drabik wykluczony z Komitetu Obywatelskiego. Co jest powodem?

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: