Wiadomości KutnoSportKolejny sukces Łukasza Wójcika, zakwalifikował się do finału MŚ

Kolejny sukces Łukasza Wójcika, zakwalifikował się do finału MŚ

Łukasz Wójcik, kutnowski szybownik zakwalifikował się do finału Mistrzostw Świata Grand Prix, jako jeden z dwudziestu najlepszych pilotów z całego świata.

Aeroklub Kielecki to jedno z ośmiu miejsc na świecie, w którym rozegrały się już lub rozgrywają się eliminacje do przyszłorocznego Grand Prix, które odbędzie się w hiszpańskich Pirenejach. Kutnianin zagwarantował sobie udział w tych zawodach rywalizując z innymi pilotami z Polski i Litwy. Zawody rozegrały się w ubiegłym tygodniu na lotnisku w podkieleckim Masłowie.

- Reklama -

Formuła zawodów Grand Prix to podniebna Formuła 1. Wszyscy zawodnicy startują równocześnie – na określonej wysokości. Wygrywa ten, kto pierwszy przyleci na metę. Jak to zrobić?

- Reklama -

Wznosić się szybciej niż inni jeszcze i jak najlepiej znajdować prądy powietrza. W większości konkurencji nie było to łatwe bowiem zawodnicy latali w trudnych pogodach, często przy bezchmurnym niebie. Chcę złożyć podziękowania firmie Polfarmex S.A., mojemu najważniejszemu sponsorowi, który wspiera mnie w moim zawodniczym sezonie i umożliwia mi odnosić kolejne, tak ważne sukcesy. W szybownictwie bardzo ważne jest doświadczenie. Jestem stosunkowo młodym pilotem, który na koncie ma już 5 medali Mistrzostw Świata i Europy i wiele medali Mistrzostw Polski. Dlatego zaufanie, którym obdarzają mnie moi sponsorzy i partnerzy jest dla mnie niezwykle istotne i kolejny raz dziękuję mojemu Miastu Kutno, Klinice Kolasiński, Curcuma-Agencja Reklamowa i WW Reklama. Przede mną najważniejsze wyzwania, jak Mistrzostwa Polski, które odbędą się w najbliższą sobotę w Stalowej Woli, a następnie w lipcu Mistrzostwa Świata w Pribram w Czechach – mówi Łukasz Wójcik.

Zachęcamy do odwiedzania mojego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/LukaszWojcikPL/ , gdzie umieszczam relacje z każdych zawodów oraz do kibicowania”.

- Reklama -

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: