reklama
reklama

Kolejny sukces Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej [ZDJĘCIA]

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w sobotę 26 marca 2022 uczestniczył w VII Kasztelańskich Spotkaniach Artystycznych w Sierpcu prezentując suitę spiską, gdzie wytańczył i wyśpiewał 3 miejsce w kategorii dorośli. Organizatorem Konkursu było Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka.

Celem konkursu była popularyzacja tańca ludowego, stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów ludowych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi, młodzieżowymi i dorosłymi zespołami folklorystycznymi oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci, młodzieży, dorosłych poprzez kontakt z tańcem,muzyką i piosenką.

- R E K L A M A -

Zespoły zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe: dziecięce zespoły ludowe, zespoły młodzieżowe oraz zespoły studenckie i dorosłe. Razem w konkursie wzięło udział 35 zespołów.Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w dniu 26 marca 2022 uczestniczył w VII Kasztelańskich Spotkaniach Artystycznych w Sierpcu

Konkurs oceniało 3-osobowe Jury, które brało pod uwagę następujące kryteria : dobór repertuaru. opracowanie choreograficzne,opracowanie wokalne, technikę wykonania, dobór strojów, wartości wychowawcze, stopień trudności wykonywanych elementów oraz ogólny wyraz artystyczny .

- R E K L A M A -

– Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w swojej kategorii konkurował z 14 zespołami z całej Polski . Zespoły były na bardzo wysokim poziomie i konkurencja była bardzo duża. Jednak jury postanowiło nas nagrodzić i przyznać nam 3 nagrodę za nasz pełni energii występ artystyczny,pełen żywiołu i śpiewu nagrodzony gromkimi brawami przez widzów i inne zespoły, które gratulowały nam kondycji i pasji tanecznej widocznej podczas występu – komentuje Prezes ZPiTZK Bożena Szymczak.

– Bardzo dziękujemy za przygotowanie nas na konkurs naszej choreograf Patrycji Bouts oraz kierownikowi kapeli Michałowi Mrozińskiemu , którzy zawsze wierzą w nas i potrafią wykrzesać z nas to co potrafimy najlepiej. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny zaprezentować nasze miasto Kutno i pochwalić się kolejną nagrodą – dodaje Bożena Szymczak.

- R E K L A M A -

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ DO NASZEGO ZESPOŁU ORAZ CHŁOPCÓW DO SEKCJI DZIECIĘCEJ

Próby odbywają się w Kutnowskim Domu Kultury w poniedziałki i czwartki. 17-18 dzieci, 18-20 młodzież i dorośli

Tekst: Prezes ZPiTZK Bożena Szymczak

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: