REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Kolejnych dwóch zawodników podpisało kontrakty z Polfarmexem

poniżej dalsza część artykułu

W ostatnich dniach klub KKS PRO BASKET KUTNO S.A. przedłużył kontrakty z dwoma zawodnikami, którzy reprezentowali Polfarmex Kutno w zeszłym sezonie.

Pierwszym z nich jest kutnianin Szymon Pawlak, który jest wychowankiem klubu i całą swoją dotychczasową karierę koszykarską spędził w rodzimym Kutnie. Jego kontrakt został automatycznie przedłużony dzięki zapisom zawartym w umowie podpisanej w zeszłym sezonie. W poprzednich rozgrywkach Szymon rozegrał 32 spotkania spędzając średnio na parkiecie niecałe 11 minut, w czasie których zdobywał 2.8 punktu. Nasz zawodnik bardzo dobrze rozpoczął sezon, ale miał nieco gorszą końcówkę, co na pewno miało związek z dużą ilością nauki, jako że Szymon zdawał egzamin maturalny. Był to jego debiut na pierwszoligowych parkietach i wierzymy, że zdobyte w ubiegłym sezonie doświadczenie zaprocentuje i pozwoli na lepsze występy w nadchodzących zmaganiach.

Na pozycjach obwodowych szykuje się duża konkurencja, ponieważ kolejnym zawodnikiem, który pozostaje w naszej drużynie na kolejny sezon jest Bartek Majewski. Po dobrych występach na parkietach 1 ligi Bartek walczył o miejsce w składzie ekstraklasowego klubu z Sopotu, z którego był wypożyczony. Jego sytuacja pozostawała cały czas niejasna i zawodnik postanowił nie czekać dłużej i dalej rozwijać swoje umiejętności w kutnowskim klubie. Dotychczasowo popularny „Major” rozegrał w Kutnie 16 spotkań, w których zdobywał średnio 9.4 punktu uzyskując eval na poziomie 8.1 w czasie 24 minut spędzonych na parkiecie.

poniżej dalsza część artykułu

Witamy Bartka i Szymona ponownie na pokładzie Polfarmexu i życzymy udanego sezonu 2018/2019!

Wcześniej kontrakty z Kutnem podpisali już: January Sobczak, Patryk Gospodarek, Patryk Wieczorek, Karol Obarek, Filip Czyżnielewski, Paweł Nowicki, Tomasz Andrzejewski, Maciej Żmudzki, Michał Marek. Trenerami drużyny pozostają Jarosław Krysiewicz oraz Krzysztof Szablowski.

poniżej dalsza część artykułu

źródło: KKS Pro-Basket Kutno

reklama

Warto przeczytać:

reklama