reklama
reklama

Kolizja z udziałem Ukraińców. Pomogli im kutnowscy policjanci

Policjanci nie tylko służą i chronią, ale też pomagają. W obecnej sytuacji mundurowi szczególnie dbają o bezpieczeństwo i pomagają uchodźcom, którzy uciekają z Ukrainy. Taka pomoc to często odruch serca. 3 marca 2022 roku mundurowi z kutnowskiej drogówki wsparli pomocą rzeczową ukraińską rodzinę, która brała udział w zdarzeniu drogowym.

Policjanci z kutnowskiej drogówki 3 marca 2022 roku około godziny 15.30 w Kutnie przy ul. Barlickiego z polecenia dyżurnego wykonywali czynności do kolizji z udziałem renault master i forda transita. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na tym jednak interwencja policjantów nie zakończyła się.

- R E K L A M A -

Okazało się, że samochodem ford transit podróżowali obywateli Ukrainy. 61-letni kierowca wiózł swoją 38-letnią córkę wraz z wnukami w wieku od 8 do 12 lat do Niemiec do rodziny. Wszyscy uciekli z Ukrainy ogarniętej wojną.

„Wiedząc o tej sytuacji kutnowscy policjanci postanowili bezinteresownie pomóc rodzinie. Po zakończonych czynnościach pilotowali rodzinę do drogi wyjazdowej z miasta, a na jednej ze stacji benzynowych zatankowali paliwo do samochodu, którym podróżowali uchodźcy i zrobili dla nich zakupy żywności i środków higienicznych na drogę” – komentuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

„Jeden z klientów widząc mundurowych robiących zakupy dla uchodźców postanowił dorzucić swoje podarunki dla rodziny. Dziękujemy za te drobne, ale jak ważne gesty. Uśmiech dzieci był najlepszą formą podziękowania dla mundurowych za okazaną pomoc” – dodaje Machnik.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: