reklama
reklama

Koło Związku Inwalidów Wojennych w Kutnie świętuje 100-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

Kutnowskie Koło Związku Inwalidów Wojennych ma już 100 lat. Jubileusz świętowany był w miniony piątek (22.04). Nie zabrakło słów uznania i podziękowań za cały wiek działalności.

Kutnowskie koło związku powstało w 1922 roku. Piątkowa uroczystość zamykała obchody 100–lecia jego funkcjonowania. 19 marca przedstawiciele kutnowskiego koła wraz z pracownikami Urzędu Miasta składali kwiaty na grobach zmarłych członków związku.

- R E K L A M A -

– Ta symboliczna rocznica pozwala nam przypomnieć o naszej historii, naszej działalności w Kutnie i regionie kutnowskim, splecionej z wydarzeniami z historii kraju oraz poniesionej przez członków ofiary na jego rzecz od czasów odzyskania niepodległości po czasy dzisiejsze – mówił Andrzej Zielonka, wiceprezes kutnowskiego koła Związku Inwalidów Wojennych.

Piątkowa uroczystość była z kolei okazją do uhonorowania wszystkich tworzących kutnowskie struktury Koła Związku Inwalidów Wojennych. Krzyżem za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych odznaczona została Pani Jadwiga Łuszczak, prezes Koła Związku Inwalidów Wojennych w Kutnie. Podziękowania i gratulacje dla członków organizacji przekazali też zastępcy prezydenta Kutna Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora.

- R E K L A M A -

– Taki jubileusz zdarza się pierwszy raz. Wielki szacunek i wielkie uznanie dla wszystkich członków związku, bo kiedyś ich było kilkuset i była to bardzo liczna organizacja. Obecnie jest tylko 12 członków, ale to jest ważne, że zawsze możemy na Państwa liczyć na przykład podczas tych najważniejszych uroczystości miejskich. Z okazji tak znakomitego jubileuszu życzę przede wszystkim zdrowia, aby Państwo mogli jak najdłużej działać w organizacji i świętować kolejne jubileusze – mówił Zbigniew Wdowiak.

– Było mi niezwykle miło uczestniczyć w tak szczególnej chwili dla Koła Związku Inwalidów Wojennych w Kutnie. Chciałbym podziękować i okazać ogromny szacunek osobom, dla których Polska jako kraj, naród i kultura to najważniejsza wartość. Dzięki tym znamienitym ludziom jesteśmy niepodległym krajem – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Podczas uroczystości wręczono także odznakę Związku Inwalidów Wojennych dla prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego za pomoc i współpracę z kutnowskim kołem związku.

(Źródło: UM Kutno, Starostwo Powiatowe w Kutnie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: