reklama
reklama
reklama
reklama

Komitet Obywatelski.PL odkrył wyborcze karty. Oni powalczą o głosy mieszkańców – ZDJĘCIA

Dziś w Parku Wiosny Ludów odbyła się konferencja prasowa Komitetu Obywatelskiego.PL, podczas której zaprezentowano kandydatów startujących w kwietniowych wyborach do Rady Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Wiadomo, że kandydatem Komitetu Obywatelskiego.PL na starostę kutnowskiego będzie Piotr Łaszewski. Na listach KO.PL znalazło się 13 kobiet i 18 mężczyzn, ze średnią wieku kandydata poniżej 50 lat. Jak żartował Łaszewski, prowadzący czwartkową konferencję prasową, występuje tu „dojrzała młodość”.

Przejdź do listy kandydatów:

- R E K L A M A -

― Witamy Państwa w tej zielonej aranżacji. Zielonej jako kolor nadziei, nadziei na lepsze jutro. Spotykamy się dzisiaj w tym specyficznym, wyjątkowym okresie, również wyjątkowym dniu, który się tak naprawdę zdarza raz na cztery lata. Pierwsze skojarzenie przychodzi – wybory samorządowe. Ale, proszę państwa, dzisiaj mamy 29 lutego, dodatkowy jeden dzień raz na cztery lata. Warto go odpowiednio zagospodarować i dlatego my dzisiaj chcieliśmy się spotkać z Państwem, aby zakomunikować, że mamy wspaniałą nowinę: oto Komitet Obywatelski PL jako pierwszy w powiecie kutnowskim, a wszystko wskazuje na to, że być może pierwszy w województwie łódzkim, w dniu wczorajszym godzinie 9:15 zarejestrował kandydatów ― mówił Piotr Łaszewski.

― Jesteśmy komitetem bezpartyjnym. Wyborcy chcą głosować na konkretne osoby, które są znane i cenione, których dotychczasowy dorobek gwarantuje postęp. Zaś głosowanie w wyborach samorządowych na partie to często głosowanie na ludzi anonimowych. Po drugie jesteśmy przygotowani na przejęcie władzy i odpowiedzialność za nią. Mamy odpowiednie doświadczenie i determinację. Jesteśmy, naszym zdaniem, alternatywą dla aktualnej partyjnej władzy powiatowej. Po trzecie po prostu jesteśmy dobrzy i dlatego warto nam zaufać. Na naszych listach znajdziecie przekrój osób doświadczonych, samorządowych, jak i debiutujących w samorządzie. Nowe twarze ze świeżym spojrzeniem, z pomysłami i determinacją. Znajdziecie u nas aktualnych samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, sołtysów, nauczycieli, prężnych przedsiębiorców, przedstawicieli branży medycznej i oczywiście społeczników – dodawał.

- R E K L A M A -

― W poprzednich wyborach samorządowych, trzeba podkreślić, zagłosowało na nas 8 tysięcy 472 mieszkańców powiatu kutnowskiego, co dało nam drugi wynik. Teraz chcemy być jednak lepsi. Na koniec maksyma „Proszę pamiętać, iż złych polityków wybierają też dobrzy ludzie, którzy nie głosują”. Dlatego tak bardzo zależy nam na frekwencji – dodawał Piotr Łaszewski.

Podczas konferencji prasowej głos zabrał także Krzysztof Debich, były starosta kutnowski z Komitetu Obywatelskiego.

– Chciałbym uciąć wszelakie spekulacje i zapewnić, że naszym kandydatem na starostę będzie Piotr Łaszewski. To były skarbnik powiatu, ma wiedzę merytoryczną i gwarantuje dobre prowadzenie powiatu – mówił Debich.

Komitet Obywatelski.PL w przyszłym tygodniu, 7 marca – równo miesiąc przed wyborami, zorganizuje konwencję wyborczą w restauracji Awis. Tam szczegółowo mają zostać przedstawione sylwetki kandydatów, a także omówiony ma program wyborczy KO.PL.

Z Miasta Kutno
01 ŁASZEWSKI Piotr
02 DEBICH Krzysztof Mariusz
03 GRODNICKA Mariola
04 CHOJNACKI Grzegorz Waldemar
05 WIERZBOWSKA Magdalena
06 LEBIEDOWICZ Michał
07 STĘPNIAK Dorota
08 RYŚ Piotr Rajmund
09 WIŚNIEWSKA Justyna Beata
10 SACZUK Przemysław
11 SIKORA Jacek

Z Gmin Dąbrowice, Krośniewice, Nowe Ostrowy
01 SPRYSZYŃSKI Jacek Marek
02 PARYŻ Emilia Anna
03 KACPRZAK Sebastian Piotr
04 JANIAK Justyna Sylwia
05 PEDA Jacek Marcin

Z Gmin Bedlno, Oporów, Strzelce
01 KRAKOWIAK Tomasz
02 JANECKA-SZLOZER Pamela
03 KAŹMIERCZAK Dorota
04 TOKARSKA Karolina
05 TARKA Leszek Jan

Z Gminy Żychlin
01 LEDZION Edyta
02 JAKUBOWSKA-CZAJA Matylda Iwona
03 BARTOCHOWSKIWaldemar Sławomir
04 KAMIŃSKI Jarosław
05 WOJCIECHOWSKI Piotr Kamil

Z Gmin Krzyżanów, Kutno, Łanięta
01 FILIPIAK Zbigniew
02 PODLASIN Wojciech
03 BALCERZAK Agnieszka
04 MATCZAK Urszula
05 JĘDRZEJCZAK Stanisław

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: