reklama
reklama
reklama
reklama

Komitet Obywatelski zaniepokojony sytuacją finansową. Radni wydali oświadczenie

Radni Komitetu Obywatelskiego.pl w nawiązaniu do ostatniej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego wydali oświadczenie dotyczące sytuacji finansowej w powiecie. Pod oświadczeniem podpisali się lider Krzysztof Debich oraz Edyta Ledzion, Zbigniew Filipiak, Jacek Sikora i Bartosz Serenda.

Pełna treść oświadczenia KO.pl:

Klub Radnych Komitet Obywatelski.pl po ostatnim posiedzeniu sesji Rady Powiatu Kutnowskiego jest zaniepokojony brakiem stabilności budżetu i finansów powiatu zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym.

- R E K L A M A -

Pierwszy raz w historii powiatu zdarzyło się tak, że nie został dochowany termin wynikający z ustawy, przekazania projektu uchwały budżetu radnym. Tłumaczenie skarbnika jednostki, że praca była wykonywana na zmiany w związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną – jak dla nas jest nie do przyjęcia.

Z danych przedstawianych podczas obrad sesji ewidentnie widać, że została zachwiana płynność finansowa, co zresztą sama Pani Skarbnik wielokrotnie podkreślała. Takie działanie skutkuje zaciągnięciem kredytów w wysokości 11 mln zł. Zadłużenie, które zostanie wygenerowane tak naprawdę będzie dotyczyły jednego roku, a podatnicy będą musieli je spłacać do 2037 roku. Sztuczne zaniżanie wydatków bieżących w 2022 roku prowadzi do zaciemnienia obrazu, a podyktowane jest faktem pokazania w analizie wskaźnikowej, że Powiat Kutnowski stać będzie na spłacenie swojego zadłużenia.

- R E K L A M A -

To wszystko skutkować będzie brakiem jakichkolwiek rezerw związanych z nieprzewidywalnymi wydatkami w ciągu najbliższych lat, czy pilnym dokapitalizowaniem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Problemy wieloletniego planowania finansowania to nie tylko kwestia formalnego spełnienia zapisów ustawy, ale przede wszystkim zapewnienie stabilności finansowej samorządu w kolejnych latach. Co w tym przypadku budzi ogromne zastrzeżenia.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: