reklama

Konferencja Koalicji Obywatelskiej w Kutnie. Chcą podwyżek dla „budżetówki”

Dziś w Kutnie odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej. Głównym tematem była kwestia podwyżek dla państwowej sfery budżetowej.

- R E K L A M A -

Na ulicy Królewskiej z dziennikarzami spotkali się poseł Cezary Tomczyk, a także lokalni działacze KO Jacek Sikora i Artur Gierula.

– Jesteśmy dziś w Kutnie, ponieważ w całym regionie prowadzimy konsultacje w sprawie podwyżek dla sfery budżetowej. Sytuacja w Kutnie jest bardzo wyjątkowa, ponieważ sprawdziliśmy tutaj dokładnie i zarówno w mieście jak i powiecie podwyżki dla urzędników, ale i dla nauczycieli są na poziomie 4-5% – mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk.

- R E K L A M A -

I dodawał: – Na czele powiatu kutnowskiego stoi człowiek, który jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba przyznać, że trzeba mieć w sobie wyjątkowo dużo hipokryzji, żeby jednocześnie reprezentować partię, która doprowadziła w Polsce do tak gigantycznej inflacji, a z drugiej strony dać swoim urzędnikom podwyżkę w wysokości 4%. Ale tak naprawdę nie mówimy tylko o urzędnikach, ale o całej sferze budżetowej.

Jak podkreślał Tomczyk, pojawił się w Mieście Róż po to, żeby spotkać się z radnymi i aby wpłynąć na lokalnych włodarzy, żeby w jakikolwiek sposób spróbowali pomóc ludziom w Kutnie.

- R E K L A M A -

Z kolei Jacek Sikora krytykował Polski Ład, a obecną sytuację w kraju przyrównywał do czasów Gomułki czy Gierka.

– Powracamy do czasów z lat 50, 60, 70-tych, kiedy to państwo polskie odbiera samorządom pieniądze. Polski Ład te pieniądze odbiera władzom, nawet tutaj na naszej ziemi. Te budżety są coraz mniejsze i robi się takie zjawisko przypominające lata Gomułki czy Edwarda Gierka, że w sklepach są coraz droższe produkty, jest centralizacja, która coraz bardziej wchodzi na teren samorządów. Na teren samorządu, o który wszyscy od 1990 roku walczyliśmy. To my na tej ziemi potrafimy jak najlepiej zagospodarować te pieniądze, a polski ład praktycznie nam te pieniądze zabiera – mówił Jacek Sikora.

Na zakończenie głos zabrał Artur Gierula.

– 20% podwyżki dla sfery budżetowej, 20% podwyżki dla pracowników urzędu miasta, 20% podwyżki dla pracowników starostwa powiatowego to jest coś, do czego się uroczyście zobowiązujemy. To są standardy, które nam wszystkim chyba są bliskie, ponieważ jesteśmy blisko ludzi. Nie jesteśmy oderwani od życia, wiemy z jakimi problemami boryka się każdy mieszkaniec. To są rzeczy,którymi się trzeba zająć i je rozwiązać – mówił Gierula.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: