Konferencja PiS-u pod siedzibą… PO. Mieli 10 pytań do Donalda Tuska [ZDJĘCIA]

Dziś pod siedzibą kutnowskiej Platformy Obywatelskiej odbyła się konferencja polityków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas briefingu przedstawiono „10 pytań do Donalda Tuska” dotyczących, jak mówią przedstawiciele PiS-u, prorosyjskiej polityki poprzedniego rządu.

- R E K L A M A -

Pod siedzibą PO przy ul. Barlickiego w Kutnie z dziennikarzami spotkali się lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości: starosta kutnowski Daniel Kowalik, poseł Marek Matuszewski, wicestarosta kutnowski Magdalena KrupińskaKotulska, radni miejscy Bartosz Czechowski i Robert Stępniewski.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mówili między innymi o ich zdaniem prorosyjskich działaniach poprzedniego rządu PO-PSL, na czele którego stał Donald Tusk. Poruszono między innymi sprawy związane z rezygnacją instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej, umorzeniem Gazpromowi 1,2 mld złotych, blokowania Baltic Pipe kosztem Nord Stream czy likwidacji jednostek wojskowych na wschodzie Polski.

- R E K L A M A -

– Chcielibyśmy, aby w sferze publicznej padło wiele pytań odnośnie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Odejście z polityki Pana Tuska było nagłe, nieprzewidziane i pozostawiło po sobie wiele niezamkniętych spraw i pytań bez odpowiedzi. Dlatego dzisiaj chcemy te pytania zadać – mówił starosta Daniel Kowalik.

– Rządy PO wtedy, kiedy premierem był Donald Tusk to cofnięcie Polski jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne i militarne. To był okres stracony. To był okres kiedy prywatyzowano polskie firmy za przysłowiowy grosz. To było działanie na niekorzyść Polski i Polaków. My przygotowaliśmy 10 pytań do premiera ówczesnego rządu i to jest dopiero początek – mówił poseł Marek Matuszewski.

- R E K L A M A -

Po zakończeniu konferencji prasowej tabliczki z pytaniami oraz wizerunkiem uśmiechniętych Donalda Tuska i Władimira Putina wsadzono do skrzynki pocztowej Platformy Obywatelskiej oraz za witrynę siedziby PO.

10 pytań Prawa i Sprawiedliwości do Donalda Tuska, lidera Platformy Obywatelskiej:

1. Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietwej w latach 2008-2009?

2. Dlaczego w 2010 roku kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1,2 mld zł rosyjskiej spółce Gazprom?

3. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?

4. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował powstanie Baltic Pipe?

5. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?

6. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać Grupę Lotos Rosjanom?

7. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania wojska polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej (2% PKB)? W latach 2008-2013 poziom finansowania wahał się pomiędzy 1,76-1,89% PKB.

8. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski?

9. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?

10. Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?

Wkrótce więcej informacji


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: