reklama
reklama
reklama
reklama

Konferencja PiS przy targowicy miejskiej. Mówiono o problemach w okręgu drugim – ZDJĘCIA

Kutnowskie Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje serię konferencji prasowych związanych ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Ostatnio z dziennikarzami spotkali się kandydaci PiS do Rady Miasta z okręgu drugiego.

- R E K L A M A -

Konferencja prasowa odbyła się na ulicy Narutowicza, tuż przy miejskiej targowicy. Pojawili się na niej kandydatka na prezydenta Kutna Ewa Rzymkowska oraz kandydaci do rady miasta z tego okręgu, na czele z obecnymi radnymi Robertem Stępniewskim i Arkadiuszem Olesińskim.

― Jesteśmy w miejscu, naszym zdaniem symbolicznym. Ten fragment działki, który jest tu obok prawdopodobnie niebawem zostanie sprzedany. Wyraziła na to zgodę na ostatniej sesji Rada Miasta. My jako klub PiS byliśmy przeciwni, bo to jak pozbywanie się sreber rodowych. Pozbywanie się tego miejsca jest co najmniej bezzasadne ― mówiła Ewa Rzymkowska, kandydatka na prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

E. Rzymkowska poruszyła także temat znajdującego się nieopodal zalewu.

― Na ostatniej sesji również została przedłużona umowa ze Stowarzyszeniem Wędkarskim. Były zapewnienia, że stowarzyszenie poszerzy zasięg swojego działania i do swego grona zaprosi nowe osoby, stworzy abonamenty na możliwość łowienia ryb dla mieszkańców Kutna. Niemniej jednak my tutaj też nie byliśmy za tą uchwałą, albowiem nie widzieliśmy na oczy tego statutu, tych zmian. Na razie jest to wszystko na przysłowiową „gębę”, w związku mamy do tego ograniczone zaufanie. Wydaje mi się, że w tak ważnych sprawach powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność ― dodawała Rzymkowska.

- R E K L A M A -
Ewa Rzymkowska

Później głos zabrał Robert Stępniewski, lider PiS-u w okręgu drugim. On także poruszył temat związany z targowiskiem.

― Przetarg jest ogólnodostępny, każdy może do niego przystąpić, ale pan prezydent tutaj nie ukrywał, że zainteresowany kupnem jest osoba, która ma dzierżawę wieczystą na ten teren. Czyli może się okazać, że kupi ten teren i faktycznie nie będziemy mieć żadnego wpływu, na to, co tutaj w przyszłości będzie ― mówił Stępniewski.

Jak podkreślał, w jego okręgu w ostatnich latach wiele zostało zrobione.

– Jak mi kiedyś ktoś powiedział w Urzędzie, sukces ma wielu ojców. Dlatego też my się z Arkadiuszem Olesińskim tutaj wspólnie chwalimy. Teraz ulica Zimowa po dwudziestu latach przechodzi remont, ale dobiegają do mnie głosy, że nie wszędzie są robione dojazdy do posesji. Będziemy się tym zajmować. Ponadto interweniowaliśmy o remont ulicy Północnej i od strony ul. Skłodowskiej została zrobiona. Prace przeprowadzono też na Wybickiego, Zamoyskiego ― mówił radny.

Robert Stępniewski

Wśród inwestycji, jakie powinny został zrobione w jego okręgu wymienił m.in. modernizację skrzyżowania Kasztanowej z Północą i montaż sygnalizacji świetlnej, a także remont ulic Maczka, Toruńskiej czy Skłodowskiej.

Poruszono także kwestię konieczności zwiększenia kwoty dofinansowania na przykład do wymiany pieców tzw. „kopciuchów czy przyłączenia do kanalizacji miejskiej.

Na koniec konferencji prasowej wypowiedział się Arkadiusz Olesiński, „dwójka” PiS w tym okręgu.

― Ulica Zimowa jest w trakcie realizacji i bardzo nas to cieszy. Inwestycja jest realizowana z programu Polski Ład. Należałoby rozważyć przedłużenie tej drogi i skomunikowanie jej z Raszewską czy przebudowę kładki ― mówił Olesiński. ― W moim okręgu należałoby między innymi przebudować parking na Zamoyskiego, o co już zabiegałem, czy poprawić oświetlenie na Teligi, gdzie są egipskie ciemności, a także doposażyć plac zabaw na Wybickiego.

Arkadiusz Olesiński
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: