reklama
reklama
reklama
reklama

Konferencja PiS-u na Konduktorskiej. Mówili o problemach z okręgu trzeciego – FOTO

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali dziś kolejną konferencję prasową. Tematem były problemy, jakie ich zdaniem dotykają mieszkańców m.in. Azorów, Krośniewickiej, Łąkoszyna czy Wenecji.

- R E K L A M A -

Pod budynkiem dawnej szkoły podstawowej nr 5 przy ul. Konduktorskiej w Kutnie spotkali się Ewa Rzymkowska, Michał Łucki, Jolanta Bujalska-Kowalczyk, Artur Peda, Damian Wojciechowski i Paulina Tomaszewska.

― Jednym z większych problemów jest infrastruktura drogowa. Mamy kilka takich ulic, które wymagają pilnego remontu. Mam tutaj na myśli chociażby ulicę Paderewskiego czy Przemysłową. Drugi etap Paderewskiego ma być robiony w przyszłym roku, a Przemysłowa nieco później. Ma być też wykonany łącznik między Krośniewicką i Przemysłową ― mówiła Ewa Rzymkowska.

- R E K L A M A -

Jak podkreślała kandydatka na prezydenta Kutna, w tej okolicy brakuje wielu rzeczy, które powinny być na porządku dziennym.

― Brakuje u nas apteki, nie mamy gdzie pójść wykupić lekarstw. Nie mamy też przychodni, ale to już kolejny temat, o którym będziemy jeszcze mówić. Jest też niewielka ilość sklepów, czyli te podstawowe usługi, których mieszkańcy by sobie życzyli, są na bardzo niskim poziomie. Bankomatu również nie ma u nas w terenie ― mówiła Ewa Rzymkowska i wyliczyła także brak wydarzeń kulturalnych czy problem z odśnieżaniem.

- R E K L A M A -

Liderka PiS-u mówiła także o problemach mieszkańców Azorów z „przeciekającymi dachami i dziurawymi drogami dojazdowymi”. Poruszyła także temat związany z brakiem przychodni na Krośniewickiej i opustoszałym budynkiem i terenem do dawnej szkole podstawowej nr 5.

― Stoimy przed tym budynkiem i znajduje się tutaj tabliczka, że jest to obecnie Muzeum Regionalne. Moim zdaniem jest to przechowalnia eksponatów. Na ten moment szkoda, bo budynek jak widzimy będzie niszczą. Jeżeli nie będzie użytkowany warto tutaj zainwestować. Warto zaktywizować czy to seniorów, czy to okoliczną młodzież mieszkającą tutaj ― dodawała Rzymkowska.

Głos zabrał także Michał Łucki, aktualny radny z okręgu trzeciego.

― Ogólnie na Wenecji nic się nie działo przez dwadzieścia lat. Ale jak można zobaczyć, w ciągu 4 lat można każde osiedle zmienić. Na Wenecji powstał cały kompleks sportowy. Dzięki współpracy i zaufaniu mieszkańców, powstał również plac zabaw na Łęczyckiej i wjazd do szkoły. Teraz naszymi działaniami będzie wsparcie szkoły i starania się o nową halę przy „Piątce”. Nie możemy pozwolić na to, żeby ta szkoła jako jedyna w Kutnie nie miała bardzo dobrej hali sportowej. Chciałbym również powiedzieć, że na osiedlu Matejki piękny wniosek przeszedł do budżetu miejskiego i powstanie tam boisko wielofunkcyjne, więc dzięki wsparciu mieszkańców i naszym działaniom fajnie realizują się pomysły. Mam nadzieję, że razem damy radę ― mówił Michał Łucki.

Później głos zabrali także obecni kandydaci do rady miasta. Jolanta Bujalska-Kowalczyk poruszyła problem związany z brakiem miejsc i potrzebą przebudowy przedszkola nr 5. Artur Peda przedstawił fotografie rozpadających się budynków na Sienkiewicza i Jagiellońskiej, które jego zdaniem zagrażają bezpieczeństwu osób postronnych. Mówił też o potrzebie rozbudowy parkingu przy dworcu PKP. Na zakończenie Damian Wojciechowski mówił o konieczności poprawy infrastruktury drogowej w okolicy Łąkoszyna m.in. poprzez budowę ronda przy SP 6 czy budowę wyczekiwanego przez wszystkich wiaduktu prowadzącego do strefy ekonomicznej.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: