reklama
reklama

Konferencja Platformy Obywatelskiej w Kutnie. „Liczymy, że będzie swoista odwilż polityczna”

Dziś w siedzibie kutnowskiej Platformy Obywatelskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona bieżącym sprawom. Z dziennikarzami spotkali się Artur Gierula, Andrzej Michałkiewicz i Wojciech Ziółkowski.

- R E K L A M A -

― Zdrowych, spokojnych i radosnych świąt. Zupełnie innych niż osiem poprzednich. To się wiąże również ze zmianami, które są niezbędne, żebyśmy mogli wszyscy, również ci którzy głosowali na PiS, cieszyć się wolnością w naszym wolnym, pięknym, wspaniałym kraju ― rozpoczął konferencję Artur Gierula.

I dodawał: ― Jeśli chodzi o działania, które chcielibyśmy podkreślić i jako Platforma Obywatelska, i Koalicja Obywatelski i Koalicja 15 października, w tym krótkim czasie, bo to jest chyba dziewięć dni, realizujemy z żelazną konsekwencją swoje obietnice wyborcze. Dotyczą one tematów związanych z wyrównaniem pewnych zaszłości, przekazaniem odpowiednich środków do samorządów na wynagrodzenia, przede wszystkim chodzi o sferę budżetową, o nauczycieli – w tym również nauczycieli przedszkoli. To 2,3 mld złotych.

- R E K L A M A -

Andrzej Michałkiewicz z kolei poruszył temat zbliżających się wyborów samorządowych. Jak mówił, liczy na zmiany zarówno w powiecie kutnowskim, jak i mieście Kutno.

Bardzo liczymy na to, że będzie swoista odwilż polityczna w Polsce, liczymy na efekt śnieżnej kuli. Wybory samorządowe już wkrótce. Liczymy, że demokracja dotrze też na niższe szczeble samorządów ― mówił Michałkiewicz.

- R E K L A M A -

Liczymy na to, że sanacją będzie objęty powiat i władze powiatu. Liczymy na to, że PO/KO odniesie tutaj spory sukces. Będziemy pracować, spotykać się z mieszkańcami. Liczymy na poparcie, bo jesteśmy zdeterminowani i mamy pomysł na powiat, na miasto. Prezydent Burzyński i jego ekipa rządzi od 1998 roku i myślę, że czas najwyższy na zmianę. Koalicja Obywatelska zaproponuje swojego kandydata na prezydenta, całą listę znakomitych kandydatów na radnych. Myślę, że to będzie dobra zmiana bez cudzysłowiu, który mieliśmy z tyłu głowy mając na myśli rządu PiS-u ― dodawał działacz Platformy.

Głos zabrał także Wojciech Ziółkowski.

― Spotkałem się z informacjami w mediach, że krytykowaliśmy jako opozycja ogromne pieniądze przekazywane na TVP, a teraz sami w budżecie uchwaliliśmy 3 mld złotych, które miałyby iść na TVP. Jest to proszę państwa nieprawda. Budżet był przygotowywany przez PiS, mieliśmy bardzo mało czasu, żeby wprowadzić poprawki do tego budżetu. To co najpilniejsze zostało zmienione, a reszta będzie nowelizowana. W TVP będą bardzo ciężkie audyty. Będą podjęte działania, żeby na telewizję publiczną przekazywane były jak najmniejsze pieniądze ― mówił Ziółkowski.

Działacz kutnowskiej platformy mówił także o 30- i 20-procentowych podwyżkach dla nauczycieli i urzędników, wspominał również o 500 mln złotych w budżecie na in vitro.

Na zakończenie konferencji prasowej głos zabrał ponownie Artur Gierula, który mówił o inwestycjach w mieście i zwrócił się do starosty Kowalika.

― Z KPO pieniądze muszą trafić na inwestycje potrzebne mieszkańcom, nie na budowanie pomników czy pałaców. Lepiej chyba w naszym mieście inwestować w infrastrukturę (…) Starostę wzywam do podniesienia dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli, bo chyba od trzech lat obiecuje, że się nad tym pochyli. Być może ma jakieś problemy z kręgosłupem, współczuję. Natomiast to jest ten czas, kiedy może pan zrobić coś dobrego dla ludzi ― mówił Gierula.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: