Koniec z szybką jazdą. Na Batorego pojawią się „leżący policjanci”

Na Batorego powstaną progi zwalniające. Z takim pomysłem zwrócił się radny Paweł Markiewicz i zyskał przychylność władz miasta. – Nie brakuje tutaj kierowców, którzy lubią sobie pofolgować z prędkością – komentuje miejski rajca.

- R E K L A M A -

Radny zawnioskował o montaż progów zwalniających na ul. Batorego pomiędzy osiedlem domków jednorodzinnych a blokiem Batorego 17.

Znajduje się tutaj dość długi odcinek prostej drogi, który niestety dość chętnie jest wykorzystywany przez miłośników szybkiej jazdy. Mieszkańcy tej części osiedla często zwracają mi uwagę na niebezpieczne zachowania kierowców zarówno jedno jak i dwuśladów – komentuje Paweł Markiewicz.

- R E K L A M A -

Jak dodaje radny, w tej części miasta nie brakuje osób, które nie respektują ograniczeń prędkości i stwarza tym samym niebezpieczeństwo.

Pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h nie brakuje kierowców, którzy na tym odcinku lubią sobie pofolgować z prędkością. Zamontowanie progu zwalniającego z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców „Batorówki” oraz zmniejszy hałas wydobywający się z rur wydechowych – uważa radny P. Markiewicz.

- R E K L A M A -
reklama

Władze miasta zgodziły się z argumentami i dały zielone światło dla montażu „leżących policjantów”.

Progi zostaną zamontowane w trakcie realizacji zadania pod nazwą „Przebudowa ulicy Jagiełły, ulicy Batorego i ulicy Chrobrego w Kutnie”. Obecnie zlecone zostało opracowanie zmiany docelowej organizacji ruchu na w/w ulicy w związku z planowanym zamontowanie progów zwalniających – informują władze miasta.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: