Wiadomości KutnoKutnoKoniec z "wahadłem" na Łąkoszynie, kierowcy mogą odetchnąć z ulgą

Koniec z „wahadłem” na Łąkoszynie, kierowcy mogą odetchnąć z ulgą

Utrudnienia na Łąkoszynie powoli zaczynają odchodzić w zapomnienie. Od początku tygodnia zlikwidowano „wahadło” i ruch odbywa się już płynnie. Całość inwestycji jest już na ostatniej prostej.

Przez ostatnich kilkanaście tygodni inwestor ustawił na skrzyżowaniu dodatkową sygnalizację świetlną i ruch odbywał się wahadłowo. To sprawiało, że tworzyły się spore korki, w których trzeba było stać od kilkunastu do aż nawet kilkudziesięciu minut. W połączeniu z zamkniętym przejazdem na Józefowie, sytuacja była naprawdę uciążliwa.

- Reklama -

Teraz jednak sytuacja powoli wraca do normy i przejazd przez skrzyżowanie DK92/DW702/DK60 jest płynny. O powodach mówi Łukasz Mielnik z biura prasowego Strabag Sp. z o.o.

- Reklama -

W poniedziałek 9 sierpnia wprowadzony został etap przejściowy tymczasowej organizacji ruchu działający już na docelowej sygnalizacji świetlnej. Mamy już ułożoną warstwę ścieralną na jezdni, a do wykonania zostały jeszcze prace wykończeniowe na zieleńcach, oznakowanie pionowe i poziome – powiedział portalowi PanoramaKutna.pl Ł. Mielnik.

Poniżej kilka zdjęć z przebiegu remontu na Łąkoszynie /fot. archiwum/

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: