Kontrole, wypadki i pijani kierowcy. Kutnowska drogówka podsumowuje 2022 rok

W 2022 roku na drogach powiatu kutnowskiego odnotowaliśmy 985 zdarzeń drogowych. To o 266 wypadków mniej niż w 2021 roku. W minionym roku na naszych drogach zginęło 11 osób, a 152 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 242 nietrzeźwych kierujących.

- R E K L A M A -

Blisko 15 000 przeprowadzonych kontroli drogowych i ponad 10100 zastosowanych środków prawnych to liczby reakcji policjantów kutnowskiej drogówki w 2022 roku na terenie całego powiatu. Dotyczą one zarówno pieszych jak i kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Ponadto w minionym roku ponad 5800 osób przekroczyło dozwoloną prędkość w tym 117 przekroczyło prędkość o więcej niż 50km/h w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń, w tym śmiertelnych.

- R E K L A M A -

Nie mniej istotnym warunkiem bezpieczeństwa na drodze jest stan trzeźwości. Alkohol upośledza naszą koncentrację i opóźnia reakcję na potencjalne zagrożenie. W 2022 roku kutnowscy mundurowi przeprowadzili ponad 15 000 kontroli stanu trzeźwości, podczas których ujawnili 242 kierujących po spożyciu alkoholu. 241 nieodpowiedzialnych kierowców straciło w 2022 roku prawo jazdy, a 556 kierowcom zatrzymano dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu.

Nie bez winy pozostają niechronieni, szczególnie piesi, którzy w 2022 roku popełnili 587 wykroczeń. Dotyczyły one głównie przechodzenia w miejscu niedozwolonym, chodzenie nieprawidłową stroną drogi czy braku elementów odblaskowych.

- R E K L A M A -

— Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zdrowego rozsądku. Zdejmijmy nogę z gazu, wsiadajmy za kierownicę trzeźwi i wypoczęci. Wszystko po to aby ten kolejny rok był bezpieczniejszy dla wszystkich użytkowników dróg — mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: