Kontrowersje wokół happeningu przy kościele i zakrywaniu nekrologów. Działacze KO i PiS komentują

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Czwartkowy happening Lewicy dotyczący pedofilii w kościele wzbudziła ogromne kontrowersje wśród mieszkańców oraz lokalnych działaczy. W tej sprawie głos zabrali m.in. przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwość, którzy potępiają formę protestu.

Przypomnijmy, w czwartek przedstawiciele Lewicy z Kutna zorganizowali happening przeciwko pedofilii w kościele i na słupie przy kościele św. Wawrzyńca zakleili niektóre nekrologi plakatami „Stop pedofilii w kościele”. O sprawie pisaliśmy tutaj: Zakryli nekrologi zmarłych mieszkańców. Happening Lewicy przeciwko pedofilii w kościele

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

To nie spodobało się wielu osobom i sprawa wzbudziła duże emocje zarówno wśród mieszkańców, jak i lokalnych działaczy politycznych. W internecie pojawiło się wiele wpisów potępiających happening.

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci koło Kutno w pełni wspierają podejście członków kutnowskiej i ogólnokrajowej Lewicy, która domaga się sprawiedliwego osądzenia osób duchownych , które dopuściły się pedofilii. Polski kler od dawna bowiem unika prawnych konsekwencji związanych z tym okropnym czynem, a Prokuratura Krajowa niespecjalnie zabiera się do pracy w tej kwestii. Dwie produkcje braci Sekielskich: „Tylko nie mów nikomu” i „ Zabawa w chowanego” wzmocniły ruch domagający się wyegzekwowania prawa wobec tych osób. Głęboko ubolewamy nad faktem braku poczynionych działań zmierzających do osądzenia pedofili w polskim Kościele – czytamy w oświadczeniu Młodych Demokratów, które otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę.

Młodzi Demokraci potępiają jednak formę protestu, który w czwartek zaprezentowała Lewica. Jak mówią, współczują osobom, których nekrologi zostały zasłonięte i łączą się z nimi w bólu.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jednak nie można pozwolić na zakrywanie nekrologów czymkolwiek. Potępiamy takie zachowanie i nie zgadzamy się z taką formą protestu. Nekrolog służy do poinformowania o śmierci bliskiego, osoby która przez lokalną społeczność może być znana bądź kojarzona. Współczujemy osobom, których nekrologi zostały zasłonięte i łączymy się z nimi w bólu. Całe koło kutnowskich Młodych Demokratów chciałoby również wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia dla ofiar i ich rodzin, które zostały pokrzywdzone przez pedofili. Razem z nimi będziemy dążyć do sprawiedliwego procesu i osądzenia winnych – komentuje Patryk Barański, przewodniczący Młodych Demokratów Kutno

Formie, w jakiej swój sprzeciw pedofilii w kościele okazali działacze Lewicy, sprzeciwiają się także m.in. przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości Ewa Rzymkowska – wiceprzewodnicząca Rady Miasta i radny Bartosz Czechowski, a także działaczka Koalicji Obywatelskiej Martyna Stasiak.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Dzisiejsza akcja kutnowskiej Lewicy woła o pomstę do nieba‼ Formacja postanowiła dać o sobie znać robiąc hucpę pod Kościołem. Ostentacyjne zaklejanie nekrologów swoimi ulotkami, mimo, iż – jak widać na zdjęciach opublikowanych przez kutnowskie media – obok było sporo wolnego miejsca. Panowie i Panie, było sobie na czoło nakleić, żeby były bardziej widoczne. Słabo, bardzo słabo – napisała w internecie Ewa Rzymkowska.

Nie zgadzam się na skandaliczne zachowanie polegające na przywieszeniu na słupie ogłoszeniowym przy kościele kartek z napisem „Stop pedofilii w kościele”, które zakrywają nekrologi. Wyrażam ubolewanie, że do tego typu akcji wykorzystano wspomniany słup, przeznaczony w celu upamiętnienia i informacji o nabożeństwach żałobnych. Szanujmy osoby, które odeszły i ich bliskich pogrążonych w żałobie. Mówię stanowcze NIE tego typu zachowaniom! Szanujmy się nawzajem, ponad podziałami – komentuje Martyna Stasiak.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: