reklama

KORONAWIRUS. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zgonie 60–latki z Kutna

Łódzki Urząd Wojewódzki i Ministerstwo Zdrowia przekazały smutne wiadomości dotyczące koronawirusa w naszym województwie – poinformowano o zgonach 4 kolejnych osób. Potwierdzono także oficjalnie zgon 60-latki z Kutna, o którym pisaliśmy w piątek.

- R E K L A M A -

Osoby zakażone koronawirusem, które zmarły to:

– 60- letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im. W. Biegańskiego w Łodzi i posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

– 76- letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu i posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu sieradzkiego,

– 73- letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu i posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego,

- R E K L A M A -

– 73- letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu i posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu sieradzkiego.

Dlaczego zgon 60-latki w oficjalnym raporcie ŁUW i Ministerstwa Zdrowia został oficjalnie potwierdzony dopiero dziś?

Wszystkie raporty publikowane przez Wojewodę Łódzkiego powstają w oparciu o dane Powiatowych Stacji Sanitarno–Epidemiologicznych. W związku z powyższym dane publikowane przez służby powiatowe są aktualne i różnią się o 1–2 dni z danymi przedstawionymi przez władze województwa – mówi Panoramie Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

Należy pamiętać, że dane wojewódzkie są zawsze obarczone mniejszym bądź większym poślizgiem czasowym na korzyść danych przedstawianych przez powiat, gdyż te powiatowe pochodzą bezpośrednio od źródła czyli Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologiczne – dodaje D. Kowalik.

źródło: Ministerstwo Zdrowia / Łódzki Urząd Wojewódzki / własne

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: