reklama
reklama

KORONAWIRUS RAPORT. W powiecie kutnowskim coraz więcej osób pod nadzorem epidemiologicznym

NAJNOWSZY RAPORT: W powiecie kutnowskim wzrasta liczba osób objętych kwarantanną i obserwacją epidemiologiczną w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- R E K L A M A -

Jak wynika z najnowszych danych przekazanych Panoramie przez starostę kutnowskiego Daniela Kowalika, w naszym powiecie objętych kwarantanną domową jest 49 osób, 84 osoby przebywają pod nadzorem epidemiologicznym, a 2 osoby zostały hospitalizowane.

U hospitalizowanych osób wyniki badań na koronawirusa były ujemne. W powiecie kutnowskim nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia COVID-19 – powiedział Panoramie starosta Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

W porównaniu do ostatnich danych (stan na 17 marca g. 13:30), przybyły 3 osoby objęte kwarantanną domową oraz aż 20 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Sytuacja w województwie łódzkim

W województwie łódzkim dziś odnotowano 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch mężczyzn w średnim wieku, młodej kobiety i trzech kobiet w średnim wieku.

- R E K L A M A -

Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Większość zarażonych jest w stanie dobrym. To osoby między 21 a 46 rokiem życia. Stan jednej z osób z pozytywnym wynikiem określany jest jako ciężki.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:*

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 48
• Liczba osób hospitalizowanych: 39
• Liczba osób objętych kwarantanną: 2538
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2908

*stan na godz. 13:30

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: