reklama
reklama

Koronawirus – rodzice dostaną specjalny dodatek. Jakie warunki trzeba spełnić?

Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, będzie przysługiwał (od poniedziałku) dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 (koronawirusa) żłobka, przedszkola, szkoły.

- R E K L A M A -

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa i zgodnie z zaleceniami administracji rządowej, kutnowski magistrat informuje, że:

1) w dniach 12 – 13 marca br. (czwartek – piątek) w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz żłobku nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. W sytuacjach nadzwyczajnych, w przypadku braku możliwości zapewnienia przez rodziców opieki, dzieci w czwartek i piątek będą mogły pozostać w żłobku, przedszkolu czy w szkole podstawowej.

- R E K L A M A -

2) od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. zajęcia zostają całkowicie zawieszone a placówki zamknięte – dzieci, uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, żłobka.

3) rodzicom dzieci w wieku do lat 8, będzie przysługiwał (od poniedziałku) dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 (koronawirusa) żłobka, przedszkola, szkoły.

- R E K L A M A -

Szczegółowe wyjaśnienia poszczególnych ministerstw znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: