reklama

KORONAWIRUS. Są kolejne zakażenia i zgony. Najnowsze raporty z Polski województwa łódzkiego

Kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce, także w naszym województwie. Ministerstwo Zdrowia oraz Łódzki Urząd Wojewódzki zaprezentowały najnowsze raporty dotyczące COVID–19.

- R E K L A M A -

W województwie łódzkim jest 47 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Są to osoby w wieku od 2 do 90 roku życia.

Potwierdzone wyniki dotyczą: trojga dzieci, jednej nastoletniej dziewczynki, dziewięciu młodych kobiet, dziewięciu kobiet w średnim wieku, pięciu kobiet w starszym wieku, pięciu młodych mężczyzn, dziewięciu mężczyzn w średnim wieku i sześciu mężczyzn w starszym wieku.

- R E K L A M A -

Ponadto kolejnych 5 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymało 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: dwoje dzieci, jedna nastoletnia dziewczynka, jedna kobieta w średnim wieku oraz jeden młody mężczyzna.

Niestety w najnowszym raporcie z woj. łódzkiego odnotowano 2 zgony. Mowa o 91–letniej kobiecie (była hospitalizowana w szpitalu im. W. Biegańskiego w Łodzi; pochodziła z powiatu wieruszowskiego) oraz 89–letniej kobiecie (była hospitalizowana w szpitalu im. W. Biegańskiego w Łodzi i posiadała schorzenia współistniejące; pochodziła z Łodzi).

- R E K L A M A -

Dlaczego w raporcie nie odnotowano zgonu 60–latki z Kutna?

W raporcie z piątku 5 czerwca 2020 nie uwzględniono zgonu 60–latki z Kutna. O powodach takiej sytuacji mówi starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Wszystkie raporty publikowane przez Wojewodę Łódzkiego powstają w oparciu o dane Powiatowych Stacji Sanitarno–Epidemiologicznych. W związku z powyższym dane publikowane przez służby powiatowe są aktualne i różnią się o 1–2 dni z danymi przedstawionymi przez władze województwa – mówi Panoramie Daniel Kowalik.

Należy pamiętać, że dane wojewódzkie są zawsze obarczone mniejszym bądź większym poślizgiem czasowym na korzyść danych przedstawianych przez powiat, gdyż te powiatowe pochodzą bezpośrednio od źródła czyli Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologiczne – dodaje D. Kowalik.

https://www.facebook.com/LodzkiUrzadWojewodzki/posts/10159820302624167

Z kraju: Ponad 230 nowych zakażeń i 10 zgonów

Jak w popołudniowym raporcie podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano 233 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (96), mazowieckiego (58), łódzkiego (47), dolnośląskiego (13), małopolskiego (12), podlaskiego (2), lubelskiego (1), lubuskiego (1), pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

„Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek–płeć, miejsce zgonu): 72–M Wałbrzych, 88–K, 90–K, 93–M Wrocław, 69–K Bolesławiec, 76–M Tychy, 76–M, 45–K, 70–M Gliwice, 70–M Cieszyn. Większość osób miała choroby współistniejące” – podaje resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 410/1137 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: