reklama

KORONAWIRUS. W Kutnie będzie szpital zakaźny, zapadła ważna decyzja wojewody łódzkiego

Jak udało nam się dowiedzieć decyzją wojewody łódzkiego, kutnowski szpital samorządowy od 30 października będzie szpitalem zakaźnym.

Decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, w kutnowskiej placówce pojawi się 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej

- R E K L A M A -

Informacje te potwierdza w rozmowie z Panoramą starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji Wojewody Łódzkiego, 9 października wojewoda polecił Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu Sp. z o.o. w okresie od 10 października 2020 do odwołania, realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 29 łóżek izolacyjnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

- R E K L A M A -

Z uwagi na obecną dynamikę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz wzrastające zapotrzebowanie w zakresie leczenia pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19, w ślad za analizą potencjały organizacyjno-technicznego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego za celowe uznano przekształcenie podmiotu leczniczego z dniem 30 października 2020 w placówkę II poziomu zabezpieczania oraz zwiększenie ogólnej liczby łóżek dedykowanych leczeniu COVID-19.

„Za zmianą decyzji Woj. Łódzkiego z dnia 9 października 2020 przemawia niewątpliwie interes społeczny, polegający na konieczności udzielania jak najszybszej pomocy osobom z zagrożeniem zdrowia i życia, w tym przede wszystkim potrzeba podjęcia adekwatnych działań celem zapobiegania oraz zwalczania epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2” – czytamy w dokumencie podpisanym przez wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: