reklama
reklama

Koronawirus w Polsce. Rząd dementuje te plotki i fake newsy

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i działaniami rządu w sprawie wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w sieci pojawia się wiele tzw. „fake newsów”. Te na bieżąco są dementowane przez Ministerstwo Zdrowia, Kancelarię Premiera czy policję.

- R E K L A M A -

Nie będzie masowych szczepień

Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach Ministerstwo Zdrowia i Kancelaria Premiera.

MZ nie wysyła SMS-ów

Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych SMS-ów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w SMS-ie.

- R E K L A M A -

Nie zabraknie żywności

W Polsce nie zabraknie żywności. Nasz kraj jest jednym z największych producentów żywności w Europie

Miasta nie będą odcięte

W sieci pojawiły się informacje o zamykaniu granic miast m.in. Warszawy. Rząd oficjalnie zaprzecza i informuje, że nie ma żadnej decyzji o odcinaniu miast w związku z koronawirusem.

- R E K L A M A -

Picie wody nie zwalcza koronawirusa

Częste picie wody zwalcza koronawirusa – to fake news. Aby ograniczyć ryzyko zakażenia należy przestrzegać zasad higieny i unikać kontaktu z dużymi skupiskami ludzi.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących koronawirusa i stanu zagrożenie epidemicznego można znaleźć na tej stronie.

Jako Panorama Kutna na bieżąco informujemy o sytuacji związanej z koronawirusem. Podajemy tylko zweryfikowane informacje, które pochodzą między innymi od Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Premiera, Głównego Inspektoratu Sanitarnego czy lokalnych instytucji.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: