reklama
reklama

KORONAWIRUS. Ważny apel prezydenta Burzyńskiego

Prezydent Zbigniew Burzyński wystosował apel do mieszkańców Kutna o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego w czasie pandemii koronawirusa. Włodarz Miasta Róż zwraca uwagę na sytuację m.in. na miejskim targowisku.

Apel prezydenta Burzyńskiego o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego w czasie pandemii koronawirusa:

- R E K L A M A -

„W ostatnim czasie obserwujemy, że na Targowicy w Kutnie, przy ul. Narutowicza nr 35 w trakcie odbywającego się handlu we wtorki, piątki i soboty zarówno handlujący, jak i kupujący nie stosują się do zasad reżimu sanitarnego w związku z panującą w Polsce pandemią koronawirusa.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich osób odwiedzających kutnowskie targowisko, aby przestrzegali obowiązku zakrywania ust i nosa, w sytuacji, gdy nie możemy zachować dystansu 1,5 metra od innych osób.

- R E K L A M A -

Przypominamy, że obowiązek zakrywania ust i nosa w określonych przestrzeniach zamkniętych, czy też otwartych jest uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii , które zostało wydane na podstawie regulacji prawnych zawartych w Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Jednocześnie informujemy, że za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, min. poprzez niezakrywanie ust i nosa można zostać ukaranym mandatem w wysokości do 500 złotych, czy też za brak maseczki w określonym miejscu, w drodze decyzji administracyjnej może być wymierzona kara pieniężna w wysokości od 5.000 złotych do 10.000 złotych.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy – zakrywanie ust nosa chroni każdego z nas!!!”

To kolejny taki apel

To kolejny raz, gdy prezydent Burzyński odnosi się do sytuacji panującej na miejskiej targowicy. W lipcu podczas jednej z konferencji prasowych włodarz mówił bez ogródek, przy Narutowicza „absolutnie nie jest przetrzegany reżim sanitarny”.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Mocne słowa prezydenta Burzyńskiego o targowicy. „Absolutnie nie jest przestrzegany reżim sanitarny”

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: