Kostka zamiast asfaltu. Nowy przetarg na Zieloną Oś pod ostrzałem internautów

Kutnowski magistrat ogłosił drugi przetarg na budowę Zielonej Osi Miasta. W projekcie nastąpiły zmiany, które spotkały się z krytyką miłośników jazdy na rowerze.

Kontrowersje wzbudziła informacja o zmianie nawierzchni asfaltowej dla rowerów na kostkę betonową. Sprawa jest szeroko komentowana w internecie, a swoimi przemyśleniami podzielił się między innymi Łukasz Gajewski prowadzący fanpage „Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe”.

- R E K L A M A -

Tyle lat starań o lepsze drogi dla rowerów, tyle czasu poświęcone na to, żeby było lepiej i co? I nic… Zamiast zrezygnować z pewnych odcinków Zielonej Osi Miasta (i dobudować je później), ze względu na cięcie kosztów to zamieniono rodzaj nawierzchni. Nie potrafię tego skomentować… Miasto Kutno popełniło ogromny błąd! Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego podjęto taką decyzję, skoro nawierzchnia z kostki betonowej i z betonu asfaltowego jest w podobnej cenie… Jednym słowem: tragedia – komentuje Ł. Gajewski.

Temat poruszony został również na popularnym profilu „Stop Dyskryminacji Kutna”.

- R E K L A M A -

Przyjęty w 2015 r. przez Radę Miasta Program Rozwoju Infrastruktury Rowerowej zakłada, że wszystkie nowe drogi dla rowerów będą budowane z asfaltu. Od tamtego czasu ta reguła była przestrzegana (z wyjątkiem nielicznych miejsc, gdzie budowa ścieżki z asfaltu byłaby utrudniona lub niemożliwa). A tu nagle taka niezrozumiała decyzja – skomentował Marcin Ciesielski z SDK.

O sprawę zapytaliśmy biuro prasowe UM Kutno i wkrótce dowiemy się, co było przyczyną kontrowersyjnej zmiany w ogłoszonym przetargu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: