Koszmar na drodze między Kutnem a Łowiczem. Nie żyją dwie osoby

Na drodze DK-92 w Bąkowie Górnym - pomiędzy Kutnem a Łowiczem - zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwoje seniorów podróżujących matizem poniosło śmierć na miejscu, kierujący hondą 33-latek nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2021 roku około godziny 11.30 na drodze krajowej numer 92 w miejscowości Bąków Górny.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 88-letni mieszkaniec powiatu łowickiego kierujący daewoo matizem wjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK 92 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z hondą accord kierowaną przez 33-letniego mieszkańca województwa pomorskiego.

- R E K L A M A -

Siła zderzenia zrzuciła oba pojazdy do rowu. Na skutek wypadku kierujący matizem 88-latek oraz jego 85-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Kierujący hondą był trzeźwy, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków wypadku. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają łowiccy policjanci.

Policjanci przypominają, że na drodze zawsze należy zachować czujność i koncentrację. Dobra widoczność i niewielkie natężenie ruchu nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności na drodze. Nieustąpienie pierwszeństwa nadal jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierując pojazdem odpowiadamy za życie własne, naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Łowicz

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: