reklama
reklama

Koszulki UV

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto zaopatrzyć się w odzież z filtrem ultrafioletowym, która ma chronić nas przed negatywnymi skutkami takiego właśnie promieniowania. Oczywiście nie ulega wątpliwości fakt, że jesteśmy narażeni na różnego rodzaju działania marketingowe i zalewanie ekranami, które oferują nam najróżniejsze produkty. Musimy jednak wiedzieć, że w przypadku kremów z balsamów z filtrami ochronnymi, różnego rodzaju kosmetyki i nigdy nie zapewniał nam pełnej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ponadto nie wszystkie tego typu kremy z filtrami UV mogą być stosowane od pierwszych chwil życia, co w przypadku dzieci jest niezwykle ważne. Jak zatem możemy poradzić sobie z dodatkową ochroną naszej skóry w upalne dni? Czy istnieje taka ochrona, która zapewni nam niemal 100% skuteczności? Postaramy się odpowiedzieć na te pytanie w dalszej części naszego tekstu.

- R E K L A M A -

Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego?

Niewątpliwie każdy z nas uwielbia ciepłe, letnie dni. Dodatkowo zimą oparcie czekamy na pierwsze promienie słoneczne i niekiedy, zupełnie nierozważnie z nich korzystamy. Bezwzględnie musimy pamiętać o tym, by w upalne dni nie narażać naszej skóry na bezpośrednie działanie promieniowania ultrafioletowego. Pamiętajmy, by unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce między 11:00 a 15:00, kiedy to promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej intensywne. Ponadto, w miarę możliwości powinniśmy planować aktywność na zewnątrz tak, by przebywać w zacienionych miejscach. Nie możemy również zapominać o odpowiednim nawadnianiu i stałym dostępie do wody pitnej. Bezwzględnie należy również stosować właściwą ochronę dla naszej skóry w postaci odpowiednich kremów z filtrem, a także zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne z dobrymi filtrami UV oraz nakrycia głowy. Niestety ale wiele osób ciągle jeszcze nie ma świadomości takiej, jak ważna jest odzież z filtrami UV. Podstawowym elementem naszej garderoby powinny być zatem koszulki UV, które należy zakładać bez względu na wiek oraz płeć.

Czy koszulki UV chronią skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego?

Wiele osób uważa, że koszulki UV to jedynie chwyt marketingowy i zachęca, by konsumenci wydawali kolejne pieniądze. Jednak nie jest to prawda. Koszulki UV stworzone są z wysokiej jakości materiałów, które zostały odpowiednio przebadane i dopuszczone do użytku dopiero po tym, i jak zyskały właściwe certyfikat i wszystkie dokumenty potwierdzające, że pełnią odpowiednią ochronę naszej skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym i jego negatywnymi skutkami. Dlatego też, jeżeli zdecydowaliśmy się na to, by kupić koszulki UV, zawsze dokładnie należy sprawdzać producenta oraz weryfikować opis produktu. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie oznaczeń na metkach.

- R E K L A M A -

Sprawa jest naprawdę poważna, gdyż każdego roku dochodzi do różnego rodzaju poparzeń słonecznych, które bywają dla skóry niezwykle niebezpieczne krok dodatkową ochronę powinniśmy zapewnić dzieciom w stopniu największym. Dlatego też koszulki UV będą doskonałym wyborem. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę to nie jest jedyny element garderoby, który powinien zagościć w naszej szafie. Jednak jeżeli nie posiadamy żadnych ubrań UV. Z pewnością warto zacząć od koszulki UV. Warto wiedzieć o tym, że tak naprawdę cała rodzina może korzystać z tego typu oferty i wyrobić w sobie dobre nawyki, które przejmą również nasze dzieci. Na uwadze warto mieć także fakt, że promieniowanie ultrafioletowe przenikają wiesz przez chmury, dlatego koszulki UV powinny towarzyszyć nam nie tylko latem, ale również w inne ciepłe, słoneczne dni.

Jak działają koszulki UV?

Otóż przede wszystkim stosowane są tutaj innowacyjne rozwiązania. Warto wiedzieć, że ochrona UV możliwa jest  dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, które wykorzystywane są przy produkcji materiałów w odzieży z filtrem UV. Technologia ta polega na tkaniu włókien w sposób bardzo ciasny. Zatem im ciaśniejszy splot, tym większą ochronę zapewni nam odzież z filtrem UV.

Materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: