reklama
reklama
reklama
reklama

Kotły gazowe i ich zalety

Rosnące coraz bardziej koszty ogrzewania determinują ludzi do poszukiwania nowych rozwiązań, które nie zaszkodzą środowisku, a jednocześnie ogrzeją dom w efektywny sposób, wykorzystując optymalnie dostarczane ciepło. Obecnie najczęściej wybieranymi urządzeniami do ogrzewania domu, czy innych obiektów, które pozwolą zaoszczędzić, są nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne.

- R E K L A M A -

Dlaczego kondensacyjne kotły gazowe to dobra inwestycja?

Zjawisko kondensacji wykorzystane w produkcji kotłów gazowych przyczyniło się do powstania urządzeń, które pozwalają oszczędzać. Kotły kondensacyjne wykorzystują bowiem do ogrzewania nie tylko dostarczaną w gazie energię chemiczną, ale też dodatkowe ciepło z pary wodnej będącej produktem spalania gazu. W kotłach tradycyjnych spaliny są usuwane ciągiem kominowym, co stanowi nie tylko stratę energii, ale też źle wpływa na środowisko. Kotły gazowe kondensacyjne znacznie minimalizują te straty i wykorzystują także energię ze spalin do ogrzewania. Powoduje to mniejsze zużycie energii chemicznej i w efekcie przekłada się na niższe rachunki za gaz. Dla wielu to najważniejsza zaleta kotłów kondensacyjnych, która sprawia, że są uznawane jako świetna inwestycja do domu, czy firmy.

Jakie inne zalety mają kondensacyjne kotły gazowe?

Mimo że obniżenie kosztów za ogrzewanie i zminimalizowanie emisji spalin do atmosfery można uznać za najistotniejsze zalety kotłów kondensacyjnych, mają one ich o wiele więcej, co tylko dodaje im popularności. Oto niektóre z nich:

- R E K L A M A -

– niewielkie gabaryty

Do zainstalowania ich nie trzeba mieć specjalnej kotłowni, ponieważ zarówno ich wielkość, jak i sposób instalowania w postaci stojącej lub wiszącej pozwala na wkomponowanie ich w przestrzeń mieszkalną, najczęściej w łazience, kuchni, czy przedpokoju bez zabierania dużej ilości powierzchni, czy zakłócania jej estetyki.

- R E K L A M A -

– prosta obsługa

Kotły gazowe kondensacyjne posiadają czytelne podświetlane panele sterownicze do ustawiania podstawowych parametrów i ich kontroli. Jest też dostęp w nich do menu serwisowego. Możliwe są połączenia z siecią Wi-fi i sterowanie smartfonem.

– dostosowanie modelu pracy do pogody

Kotły gazowe kondensacyjne w celu zminimalizowania kosztów ogrzewania można programować, dostosowując do aktualnych warunków pogodowych i temperatur za oknem. Za pomocą smartfona można zdalnie podnosić lub obniżać temperaturę w pomieszczeniach nie tylko ze względu na pogodę, ale także podczas nieobecności w domu ustawiać na minimalne grzanie, a przed planowanym powrotem zdalnie temperaturę podnieść. Może to wygenerować spore oszczędności w ogrzewaniu.

– możliwa zdalna kontrola pracy przez serwis

W praktyce oznacza to, że serwisant może zdalnie obserwować pracę kotła i reagować na jego ewentualne zakłócenia nawet bez konieczności składania wizyty w miejscu montażu kotła. Jeżeli okaże się, że urządzenie będzie wymagało wymiany jakiejś części, serwisant szybko zdiagnozuje problem, dzięki czemu będzie on sprawnie i w krótkim czasie rozwiązany.

– możliwość wyboru rodzaju kotła

Istnieje możliwość wyboru kotła jedno lub dwufunkcyjnego, czy nawet rozwiązań hybrydowych, stosownie do potrzeb. Jeżeli planuje się taką inwestycję, najlepiej zaufać fachowcom z doświadczeniem w branży, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie i podpowiedzą, jaki kocioł kondensacyjny wybrać do domu z tradycyjnymi grzejnikami, a jaki z ogrzewaniem podłogowym.

Kotły gazowe wykorzystujące zjawisko kondensacji to produkty nowej generacji, które dzięki swoim zaletom coraz częściej wybierane są do ogrzewania domów i innych obiektów. Nie niszczą środowiska, przynoszą oszczędności w kosztach ogrzewania, a do tego są estetyczne i działają stosownie do potrzeb. Czegóż chcieć więcej? To dobra inwestycja, którą można w przypadku braku środków, sfinansować z pomocą programu „Czyste powietrze”. Warto się tym zainteresować i mieć w domu tanie źródło ciepła, którego prawdziwe korzyści odkryje się w bieżącym użytkowaniu. 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: