Kradł pieniądze z… odkurzaczy. Teraz grozi mu 15 lat więzienia

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi, który na terenie myjni samochodowych włamywał się do samoobsługowych odkurzaczy, skąd kradł pieniądze. Mężczyzna usłyszał już osiem zarzutów. Dodatkowo przestępstw dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Policjanci ustalili, że sochaczewianin działał nie tylko na terenie powiatu łowickiego, ale również w powiatach ościennych, w tym w powiecie kutnowskim.

Do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu w trzecim kwartale 2021 roku zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do samoobsługowych odkurzaczy znajdujących się na terenie myjni samochodowych w Łowiczu. Z ustaleń wynikało, że nieznany sprawca po odgięciu elementów zabezpieczających urządzenie włamywał się do kasetek, skąd kradł pieniądze. Łącznie wpłynęły cztery zawiadomienia z terenu Łowicza, gdzie łączna wartość strat wyniosła prawie 4 tysiące złotych.

- R E K L A M A -

„Sprawą zajęli się łowiccy kryminalni. Skrupulatne działania oraz dogłębna analiza zdarzeń w tym także na terenie powiatów ościennych doprowadziły na trop sprawcy. Do tej sprawy został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Sochaczewa. Jest znany policji i karany za podobne przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu łącznie ośmiu zarzutów kradzieży z włamaniem, bowiem okazało się, że 29-latek działał też na terenie powiatu zgierskiego i kutnowskiego” – informuje kom. Urszula Szymczak z KPP Łowicz.

Śledczy ustalili, że mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, zatem grozi mu teraz wyższy wymiar kary niż 10 lat pozbawienia wolności. Nadal prowadzone są w tej sprawie czynności mające na celu ustalenie czy przestępstwa te miały miejsce jeszcze w innych miejscach.

(Źródło: KPP Łowicz)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: