Kradli drzewo z lasu. Grozi im do 5 lat więzienia [FOTO]

Policjanci z Krośniewic przedstawili zarzuty kradzieży drewna 42 i 27-latkowi. Sprawcy wpadli podczas kontroli drogowej. Wyjeżdżali z duktu leśnego busem załadowanym drewnem. Straty oszacowano na ponad 2000 złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

9 marca 2023 roku dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach podczas patrolowania terenu zwrócili uwagę na busa wyjeżdżającego z duktu leśnego w miejscowości Grodno. Postanowili przeprowadzić kontrolę drogową pojazdu. Okazało się, że samochód był po brzegi załadowany drewnem z lasu.

Kierujący 43-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego przyznał, że drewno pochodzi z kradzieży. Zarówno kierowca jak i pasażer zostali zatrzymani. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 2 tysiące złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

– Pamiętajmy, że leżące w lesie drewno nie może zostać zabrane bez odpowiedniej zgody wydanej przez zarządcę kompleksu. Las i każdy jego element jest dobrem społecznym i stanowi majątek Skarbu Państwa lub własność prywatną – mówi mł. asp. Daria Olczyk, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: