reklama
  • Paulina Matysiak Sejm

Krok od tragedii na Grodnie! Topił się mężczyzna, był kompletnie pijany

AKTUALIZACJA: 27-letni mężczyzna kąpał się w zbiorniku wodnym w miejscowości Grodno, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec gminy Krośniewice odpowie teraz przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło go kosztować nawet utratę życia.

Do zdarzenia doszło 23 lipca 2018 roku około godz. 20.43. Dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna topi się w zbiorniku wodnym w miejscowości Grodno. Policjanci natychmiast udali się na miejsce.

- R E K L A M A -

Topiącego się mężczyznę z wody wyciągnęli przed przyjazdem służb ratunkowych przypadkowi ludzie, którzy byli świadkami całego zdarzenia. Według relacji świadków mężczyzna ten pływał na materacu, z którego w pewnym momencie zsunął się i zaczął się topić. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Po przebadaniu przez lekarza okazało się że życiu i zdrowiu mężczyzny nic nie zagraża. Tym razem 27 – latek wrócił do swojego miejsca zamieszkania. Jednak za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń za kąpiel w miejscu zabronionym grozi kara grzywny do 250 zł.

Nie przegap: