reklama
reklama
reklama
reklama

Krok od tragedii. Pijany kierowca jechał na czołówkę. Miał ponad 2 promile!

Jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący przekonał się 24-letni kierujący bmw. Kiedy jechał drogą krajową numer 91 na jego pas ruchu z przeciwnego kierunku wjechała osobówka. Na szczęście nie doszło do czołowego zderzenia z fiatem, którego kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

- R E K L A M A -

13 listopada 2021 roku około godz. 22.30 policjanci pojechali do miejscowości Topola Królewska, gdzie na drodze krajowej numer 91 został ujęty nietrzeźwy kierowca. Tam jak się okazało 24-latek jadąc bmw w kierunku Łęczycy zauważył, że auto jadące w przeciwnym kierunku porusza się jego pasem ruchu.

Nie mając możliwości ucieczki zatrzymał pojazd. Na szczęście fiat poruszający się niewłaściwą stroną drogi w ostatniej chwili zatrzymał się tuż przed maską bmw i nie doszło do czołowego zderzenia.

- R E K L A M A -

„Kiedy świadek podszedł do osobówki wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny alkohol. W takiej sytuacji zabrał mu kluczyki i wezwał policjantów. Okazało się, że w organizmie 43-letniego kierowcy fiata były ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a jego losem zajmie się sąd” – mówi st. asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

Przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest między innymi karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: