reklama

Krok od tragedii. Wypadek na przejeździe kolejowym w Kutnie

30 stycznia 2024 roku przed godziną 12:00 na przejeździe kolejowym na ul. Łąkoszyńskiej w Kutnie kierująca pojazdem opel combo, naruszyła zakaz wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator przy sygnale czerwonym.

- R E K L A M A -

W wyniku zdarzenia kierująca uszkodziła swój pojazd, oraz ciągłość drąga napędowego będącego częścią infrastruktury kolejowej. Za powyższe wykroczenie kierująca została ukarana mandatem karnym. Apelujemy o ostrożność! – mówi Katarzyna Wasiak z kutnowskiej policji.

Policja przypomina kierowcom, że przejazd kolejowy na ul. Łąkoszyńskiej został zmodernizowany w ostatnim roku poprzez wprowadzenie do infrastruktury drogowej sygnalizacji świetlnej i półzapór (dotychczas przejazd miał charakter niestrzeżony ze znakiem STOP), co niejednokrotnie wprowadzało kierujących jadących „na pamięć” w konsternację i zakłopotanie w momencie włączenia się sygnału czerwonego.

- R E K L A M A -

Kierujący zatrzymywali pojazdy w miejscu, gdzie opuszczała się półzapora, czym doprowadzali do zaistnienia zdarzenia drogowego generowanego na przejeździe kolejowym. Podobnie było i tym razem. W żadnym z tych zdarzeń nie doszło do zderzenia z pociągiem.

Przypominamy też, że w chwili obecnej uległa modernizacji infrastruktura drogowa w obrębie przejazdu kolejowego w miejscowości Florek. W trakcie zmiany jest kategoria przejazdu z D na B, co wiąże się z wprowadzeniem zapór oraz sygnalizacji świetlnej.

- R E K L A M A -

Powyższa realizacja oczekuje na uruchomienie i z pewnością przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym, gdzie w roku 2023 doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Przypominamy, że obowiązki kierującego pojazdem przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżaniu przez przejazd zawarte są w art. 28 Prawo o ruchu drogowym
Za tego rodzaju wykroczenie przewidziany jest mandat karny w wysokości 2000 zł i 15 punktów karnych.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: