reklama
  • Tomasz Rzymkowski Sejm

Krzyżanów otworzył sezon dożynkowy w powiecie kutnowskim! (WIDEO/ZDJĘCIA)

Dziś pierwsze dożynki w powiecie kutnowskim w 2023 roku. Święto Plonów trwa właśnie w Krzyżanowie, gdzie przeszedł kolorowy korowód, a przed nami jeszcze wiele atrakcji na czele z koncertem gwiazdy disco polo, zespołu After Party.

- R E K L A M A -

O 12:30 przez Krzyżanów przeszedł kolorowy korowód, na czele którego stanęli starości dożynek niosący chleb z tegorocznych ziaren. Następnie uczestnicy dożynek udali się na plac Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Tam nastąpiły obrzędy dożynkowe, a następnie msza święta.

– Bardzo dziękuje starostom tegorocznych dożynek. Bardzo dziękuję również wszystkim rolnikom, za ten piękny wieniec upleciony z tegorocznego ziarna i dziękuję za ten piękny chleb. Będę nim dzielił mądrze i sprawiedliwie, uczciwie i gospodarnie, tak by go nikomu nie zabrakło na naszej krzyżanowskiej ziemi – mówił Tomasz Jakubowski, Wójt Gminy Krzyżanów.

- R E K L A M A -

W Krzyżanowie pojawili się także lokalni samorządowcy oraz parlamentarzyści m.in. senator Przemysław Błaszczyk, posłanka Paulina Matysiak, Adrian Zieliński z biura poselskiego Tadeusza Woźniaka, wicestarosta Magdalena KotulskaKrupińska, członek zarządu powiatu kutnowskiego Marek Kubasiński czy wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny.

W programie dożynek w Krzyżanowie są m.in. występy zespołów folklorystycznych z gminy Krzyżanów (Kaszewianki, Krzyżanówek, Niezpominajki, Rustowianki, Siemienice i dzieci z „Rytmiki dla Smyka), potańcówka plenerowa z zespołem Magnat. Gwiazdą dożynek będzie znany zespół disco polo After Party (koncert o godzinie 16:30).

- R E K L A M A -

Ponadto będzie bezpłatna strefa zabaw dla dzieci, plenerowy poczęstunek czy stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Krzyżanów. Wydarzenie odbędzie się na terenach plenerowych Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie.

Dożynki Krzyżanów 2023 – zobacz zdjęcia i wideo:Nie przegap: