KS Kutno awansował do III ligi! Zapadła oficjalna decyzja

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

KS Kutno awansował do III ligi! Taką decyzję podjął dziś Łódzki Związek Piłki Nożnej.

„Otrzymaliśmy oficjalną informację od prezesa ŁZPN, że nasza drużyna awansowała do III ligi” – powiedział Panoramie Paweł Klekowicki, II trener KS-u Kutno.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Łódzki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że w IV lidze utrzymana zostanie aktualna tabela po rundzie jesiennej, a rozgrywki nie zostaną już wznowione.

W tabeli przewodził w niej KS Kutno. Po 17. kolejkach KS miał na swoim koncie 43 punkty i zasiadał na fotelu lidera. Na drugiej pozycji plasowała się Warta Sieradz, która do kutnian trafiła sześć punktów. Według decyzji ŁZPN, żadna z drużyn ma nie spaść z IV ligi.

Na razie nie wiadomo, jak wyglądać będą rozgrywki III ligi w sezonie 2020/2021. Wkrótce więcej informacji.

Komunikat PZPN:

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

Pełna treść komunikatu >>

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: