reklama
reklama

KS Kutno rozbity przez Czarne Koszule. Wysoka porażka w Warszawie

Pogromem zakończył się sobotni wyjazdowy mecz KS-u Kutno. Kutnianie zostali zdeklasowani w Warszawie przez Polonię aż 0-5. Wynik mógł być wyższy, ale dwa rzuty karne obronił Patryk Wolański.

Jesienią w Kutnie padł bezbramkowy remis. Polonia Warszawa to jednak jeden z faworytów do awansu do II ligi i stołeczni piłkarze nie dali dziś złudzeń kutnianom. Już po nieco ponad kwadransie było 2-0 dla Polonii, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mosiejko. W 30. minucie gospodarze mogli prowadzić już różnicą trzech bramek, jednak rzut karny egzekwowany przez Pieczarę obronił Wolański.

- R E K L A M A -

Po zmianie stron Czarne Koszule nie zwolniły tempa i dołożyły jeszcze trzy gole. W 64. minucie na 3-0 podwyższył Fadecki, później samobójcze trafienie zaliczył Bulek, a w 94. minucie wynik na 5-0 ustalił Lewicki. Wynik mógł być wyższy, ale w doliczonym czasie gry Wolański obronił drugą tego dnia jedenastkę, wykonywaną tym razem przez Piątka.

– To był słaby mecz w naszym wykonaniu, nie mieliśmy żadnych argumentów, żeby zagrozić rywalowi. Wynik 5-0 odzwierciedla różnicę klas. Ciężko powiedzieć coś po takim spotkaniu. W pierwszej połowie ewidentnie brakowało nam ambicji i woli walki. Nie wiem czym to było spowodowane. Może presją drużyny Polonii, stadionu w Warszawie czy kibicami. Polonia miała w składzie dużo doświadczonych zawodników mających za sobą występy w Ekstraklasie, I czy II lidze. My graliśmy w pewnym momencie pięcioma młodzieżowcami w pierwszym składzie i Polonia na pewno miała nad nami przewagę jeśli chodzi o doświadczenie. Teraz musimy podnieść się po tej wysokiej porażce i walczyć o zwycięstwo w najbliższym meczu z Błonianką. Punkty są nam potrzebne jak tlen – powiedział Panoramie Paweł Klekowicki, II trener KS-u Kutno.

- R E K L A M A -

Polonia Warszawa 5-0 KS Kutno
1-0 5. Mosiejko
2-0 16. Mosiejko
3-0 64. Fadecki
4-0 77. Bulek (samobój.)­
5-0 94. Lewicki

*Patryk Wolański obronił dwa rzuty karne – w 31 i 93. minucie

- R E K L A M A -

Żółte kartki: Ostrowski, Kacela, Szczytniewski, Cudowski (KS);

KS Kutno: Wolański – Kraśniewski, Staniszewski, Głowński (46. Telestak), Kacela, Ostrowski (46. Szczytniewski), Wielgus, Cudowski (65. Górecki), Patora, Kralkowski, Kasperkiewicz;

fot. archiwum, jesienny mecz KS-u Kutno z Polonią Warszawa (0:0)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: