KS Kutno wygrywa na koniec sezonu, Kacela królem strzelców!

Piłkarze KS-u Kutno w ostatnim meczu IV ligi w sezonie 2022/2023 wygrali na wyjeździe 2-1 ze Stalą Niewiadów i zakończyli rozgrywki na piątym miejscu w tabeli. Dodatkowo Marcin Kacela został królem strzelców!

- R E K L A M A -

Po pierwszej połowie kutnianie niespodziewanie przegrywali z niżej notowanym w tabeli rywalem. Jedyną bramkę w 44. minucie zdobył Paweł Kuta. Po zmianie stron do siatki trafiali jednak tylko przyjezdni z Kutna. Podopieczni Jacka Walczaka szybko, bo już w 49. minucie doprowadzili do remisu za sprawą Dawida Telestaka. Na kolejną bramkę czekać trzeba było do 84. minuty – wówczas golkipera Stali pokonał Mateusz Ostrowski i ustalił wynik na 2-1 dla KS-u.

W spotkaniu ze Stalą nie zagrał Marcin Kacela, ale po ostatniej kolejce ma wielkie powody do radości. Z 29 bramkami na koncie został królem strzelców rozgrywek, wyprzedzając m.in. zawodników GKS-u Bełchatów i Widzewa II Łódź.

- R E K L A M A -

W całym sezonie 2022/2023 w IV lidze najlepsza okazała się ekipa GKS-u Bełchatów, która zdobyła 102 punkty i wywalczyła awans do III ligi. Na drugim miejscu z 99 punktami na koncie znalazły się rezerwy Widzewa Łódź. Warto odnotować, że łodzianie w tym sezonie przegrali tylko raz – w Kutnie. Jak się okazało, była to bardzo kosztowna porażka…

Stal Niewiadów 1-2 KS Kutno
1-0 44. Paweł Kuta
1-1 49. Dawid Telestak
1-2 84. Mateusz Ostrowski

- R E K L A M A -

KS Kutno: Sokołowicz – Pęgowski, Florczak W., Głowiński, Dąbrowski, Telestak (90. Jadczak), Piotrowski (60. Skawiński), Maryniak (46. Ostrowski), Felczak (80. Florczak S.), Kralkowski, Kasperkiewicz

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: